Kaple z roku 1922 prošla rozsáhlou rekonstrukcí jejímž výsledkem je útulné bydlení

Myslíte si, že zařídit plnohodnotné dokonce až nadstandartní bydlení v místě, jakým je stará kaple, není možné? Pak vás přesvědčíme o opaku. Z této kapli z roku 1922 vznikl po rekonstrukci luxusní dům. Nabízí vše potřebné k životu, a navíc je zařízen ve velmi moderním stylu. Ptáte se, jaké to musí být usínat a probouzet se v kapli? Pojďte se podívat dovnitř. Neuvěříte, že tato budova dřív sloužila jiným účelům.

Rezidence od roku 2009

Dnes už jedinečná residence se nachází v oblasti Chaudière-Appalaches asi 2 hodiny a 40 minut cesty od Montrealu. V této budově v historii sídlila kaple Vimy Ridge, známá také jako Notre-Dame-de-Vimy. Od roku 2009 je ale používána pro soukromé účely jako rezidence. V té době byla také zrekonstruována do současné podoby. Jako připomínku noví majitelé zachovali věžičku s křížem na střeše.

Dva obývací pokoje v přízemí

Ve chvíli, kdy vejdete dovnitř, dřívější kapli vám kromě vysokých stropů pravděpodobně nic nepřipomene. Interiér je moderní a v otevřeném prostoru s velkými okny nabízí dostatek přirozeného světla. Toto přízemí pokračuje do dvou dalších mezipater se samostatnými schodišti. Centrem domu je prostorné přízemí s kuchyní, obývacím pokojem a jídelnou. Celý prostor je otevřený a vzájemně propojený.

Po vkročení do domu narazíte na první obývací pokoj, který vede do jídelny a kuchyně. Jeho zajímavostí je oboustranný plynový krb. Nechybí ani prostorný jídelní stůl pro celou rodinu nebo návštěvu. Moderní kuchyně je dostatečně prostorná, a navíc nabízí všechno potřebné vybavení včetně moderních spotřebičů.

Z kuchyně je možné také pokračovat ven na příjemnou terasu s posezením. Otevřený prostor mezi kuchyní a obývacím pokojem slouží v současné době jako útulný bar. Obývací pokoje v domě najdete hned dva. Druhý je intimnější a nabízí útulné posezení.

Dvě ložnice v mezipatrech

Součástí domu je samozřejmě také koupelna, přesněji řečeno hned dvě – jednu malou a jednu velkou. Nabízí volně stojící vanu, samostatnou sprchu i koutek sloužící jako prádelna.

Poslední části domu jsou ve dvou mezipatrech a jedná se o ložnice. Jedna z nic je dokonce tak velká, že zde vznikl koutek s pohovkou a televizí. Obě nabízí jedinečný pohled do otevřené části domu.

K rezidenci byly navíc během rekonstrukce přistaveny v zadní části také prostorné garáže. Celý objekt se nachází ve velmi klidné oblasti obklopený přírodou.

Fotografie: Audrey Sévigny & Kasandra Deschênes

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]