Mimořádně útulná ložnice v teplém kabátu i během zimního období

Každé roční období má své kouzlo a je možné si trochu této atmosféry přinést také do interiéru. K zimě se pojí teplé oblečení. A totéž platí o materiálech v domácnosti. K útulnosti přispějí hřejivé a huňaté materiály. Vhodné je použít i teplé odstíny.

Velkým hitem jsou pravé, ale i umělé kožešiny, pletené či háčkované přehozy a přikrývky, chlupaté polštářky. Přínosné jsou i koberečky, abyste získali větší teplo pod nohama. Chybět nesmí ani svíčky či světýlka, které podpoří magickou atmosféru. Pokud si přejete, aby se vaše ložnice stala útulnou oázou, přidejte pár hřejivých doteků.

Teplé povlečení

K zimě se pojí teplé oblečení a vrstvení. Totéž platí o interiéru. Vyměňte běžné povlečení za teplejší materiál. Místo klasického prostěradla použijte prostěradlo z ovčí vlny nebo jiné huňaté a hřejivé. K přikrývce přidejte i hřejivý přehoz. Během dne ochrání povlečení, během noci zahřeje. Vaší posteli budou slušet i chlupaté polštářky.

Koberečky a kožešinky

Koberečky a kožešinky sluší každé podlaze, navíc získáte větší teplo pod nohama. Mimo podlahy lze kožešinky použít i jako přehoz přes židli či křeslo. Kožešinky, chlupaté koberečky, ale i ty háčkované či pletené, zpříjemní zimní období a zahřejí.

Osvětlení

Pokud jste již pečlivě uschovali světelné řetězy z Vánoc, pak je zase vytáhněte. Uvidíte, kolik parády dokážou nadělat. Světýlka můžete pověsit na stěnu u postele nebo kolem oken, parapetu a kdekoliv jinde. Totéž platí o svíčkách. Kvůli vaší bezpečnosti je lépe použít svíčky na baterie, které však působí velmi realisticky. Umístit je můžete jak na noční či kosmetický stoleček. Anebo jen tak ledabyle postavit vedle postele. Ať už jsou to svíčky, světelné řetězy nebo lucerničky, vytvoří pravou útulnou zimní atmosféru.

Ozdoby na stěnu

Momentálně jsou velmi IN i nástěnné ozdoby vyrobené z háčkovací/pletací příze či jutových provázků. Snadno si můžete některé dekorace vyrobit i sami. Co třeba zkusit vlněné bambulky? Ty mohou zdobit polštáře, přehozy, koberečky, ale i závěsy. Od věci není i girlanda z bambulek.

Obrázky: lovechicliving, pinterest