Kontejnerové bydlení jako velký hit, díky kterému lze výrazně ušetřit

Většina lidí touží po tom krásně a útulně bydlet. A věděli jste, že přesně toto dokáže nabídnou i kontejnerové bydlení? Ideální je pro lidi s omezeným rozpočtem.

Bohužel ne všichni si můžeme dovolit pořídit si velký nový dům. Nicméně existuje i jiné řešení než si své bydlení koupit, stačí k tomu trochu vynalézavosti, šikovnosti a jeden či více přepravních kontejnerů. Výsledkem pak může být krásný malý domek, který na první pohled připomíná pohádkovou chaloupku, či velký moderní dům zajímavého designu. Pokud vás tato myšlenka zaujala, inspiraci najdete na fotografiích, které rozmanité typy těchto domů ukazují v celé jejich kráse.

Neuvěřitelné množství možností

Postavit si dům z kontejnerů s sebou přináší opravdu velkou variabilitu. Záleží jen na vás, jaký dům se jejich prostřednictvím rozhodnete postavit. Zda dáte přednost modernímu loftu tedy domu, který bude vytvořen z jednoho kontejneru, a výsledkem tak bude jedna velká místnost, která bude plnit zároveň funkci kuchyně, jídelny, obývacího pokoje i ložnice, či zda se rozhodnete pohrát si s kontejnery jako s jednotlivými kostičkami lega, které pospojujete, a vytvoříte si tak dům větší a prostorově velmi zajímavě řešený, který bude tvořen několika oddělenými místnostmi, které se mohou nacházet ve stejném či odlišném patře domu. Domy vytvořené z kontejnerů nabízejí také zajímavé možnosti týkající se terasy. Jedna se může nacházet před domem a druhou terasou může být vlastně celá střecha kontejneru, na kterou se snadno dostanete prostřednictvím schodů a na které pak můžete trávit večery například povídáním s rodinou či přáteli.

Moderní interiéry

Interiéry těchto domů jsou překvapivě prostorné a útulné, zcela jistě k tomu přispívají i vhodně zvolené materiály a barvy. Jak vidíte na fotografiích, vhodný je především nábytek a stěny ve světlých barvách, spíše modernějšího typu, který odpovídá celkovému dojmu domu. Zvenku může být dům naopak natřen barevně, což jen posílí jeho nevšednost, a není tak možné si domu nevšimnout, když kolem něj někdo prochází. Důležitou roli hrají také okna, která celý prostor prosvětlí a zároveň vám umožní jimi vyplnit klidně celou jednu stranu kontejneru a vytvořit si za ní krásné sezení s výhledem. Pokud vás tedy láká zajímavé, ekologické a zároveň pohodlné i levné bydlení, není nic snazšího než se inspirovat.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]