Koupili starý a zanedbaný dům. Po náročné rekonstrukci vynikla jeho architektura

Byl to velmi starý dům, který hyzdil celou ulici. Nikdo ho nechtěl. Až se nakonec našli lidé, kteří ho koupili a zrekonstruovali. Co se stalo potom, to každému doslova vyrazilo dech. Nedivíme se, jelikož daná nemovitost se doslova změnila k nepoznání. Sice to byl stále starý dům, ale jeho vzhled byl dokonalý.

Nemovitost z roku 1887

Že jde o opravdu starý dům dokládají informace o tom, že byl postaven v roce 1887. Jelikož se o něho desítky let nikdo nestaral, vypadal spíše na to, že by se měl srovnat se zemí. K tomu naštěstí nedošlo, jelikož se noví majitelé rozhodli pro rekonstrukci.

Je ozdobou celé ulice

Nejprve ji hyzdil. Když však byla rekonstrukce dokončena, stal se pravý opak. Nyní je tento starý dům ozdobou celé ulice. Najednou vynikla jeho unikátní architektura, kterou se jeho majitelé rozhodli zachovat. Jak by také ne. S moderními stavbami se rozhodně nedá srovnat.

Fasáda byla opravena

Jako první se noví majitelé museli pustit do fasády. Ta vyžadovala jak celou řadu oprav, tak pochopitelně vyžadovala také nové prvky a nátěr. Vše s ohledem na původní historický vzhled, aby byl ráz domu, pokud možno zachován co nejvíce.

Rekonstrukce proběhla i uvnitř

Nebyl to jenom exteriér. Poměrně náročná a také výrazná rekonstrukce proběhla i uvnitř. I tady byl kladen důraz na to, aby se co nejvíce obnovil vzhled, který dům měl v době kdy byl postaven. Více než rekonstrukce jako taková musely být provedeny i četné restaurátorské práce.

Jako by se vrátil v čase

Pokud se na daný dům podíváme blíže, tak o něm můžeme říci, že se téměř vymyká tomu, co známe. Jako by se doslova vrátil v čase. Jako by se z roku 1887 teleportoval do současné doby. Právě to byl cíl jejich majitelů. A jak můžete vidět na fotografiích, vše se náramně povedlo. Souhlasíte?

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]