Kousek alobalu dokáže v domácnosti doslova divy. Správně využít ho zvládne jen malé procento lidí

Fotografie: Depositphotos

Hliníkovou fólii má doma snad každý a její využití je také známé. Existují však i použití, o kterých jste možná nikdy neslyšeli.

Hliníková fólie, běžně známá také jako alobal, má spoustu známého využití. Často se používá k balení jídla a potravin, ale má své využití například i v kadeřnictví. Existuje však mnoho chytrých nápadů, jak hliníkovou fólii šikovně využít i v domácnosti. Můžete ji také použít k tomu, abyste zabránili statickému náboji na svém oblečení, nebo dokonce na obnovu stříbrných příborů a jejich lesku. Využití je ale mnohem více.

Sušení prádla v sušičce nebo žehlení oděvů

Prvním chytrým nápadem, jak hliníkovou fólii využít, je sušení prádla a oblečení. Jedinou podmínkou pro tento způsob je mít sušičku nebo pračku s funkcí sušení. V tomto případě stačí, když vytvoříte tři kuličky z alobalu a hodíte je přímo do bubnu sušičky nebo pračky spolu s vypraným prádlem a přístroj zapnete. Hliníková fólie pohltí elektrické náboje, což zabrání tomu, aby se oblečení stalo statickým. Kuličky po usušení můžete použít vícekrát a máte i jistotu, že nijak nepoškodí vaše zařízení.

Další možností, jak alobal použít, je při žehlení oblečení a látek. S jeho pomocí totiž lze snadno žehlit obě strany oblečení najednou, což tuto činnost o několik desítek minut urychlí. Žehlicí prkno stačí přikrýt hliníkovou fólií a překrýt látkovým potahem. Pára z žehličky bude odrážet teplo, což urychlí celý proces žehlení. Oblečení bude dokonale hladké a činnost zabere mnohem méně času.

Čištění stříbra a odstranění popálenin

Hliníková fólie je také skvělým pomocníkem při čištění stříbrných šperků, příborů a dalších stříbrných předmětů. Použití alobalu je velmi jednoduché. Hlubší misku vyložte alobalem, zalijte horkou vodou a přidejte pět lžiček kuchyňské soli. Poté vložte do misky stříbrné předměty, které mají skvrnu nebo sediment, a nechte je hodinu namočené ve vodě. Po uplynutí času je vyjměte z misky a otřete měkkým hadříkem. Díky alobalu stříbro získá svůj dřívější lesk.

Fotografie: Freepik

Pokud bojujete s připálenými hrnci nebo pánvemi, vzdejte se toho a ulehčete si práci díky alobalu. Udělejte z něj malou kuličku a začněte s ní třít spálená místa. Aby nečistoty byly snadněji odstranitelné, pokryjte znečištěný povrch tenkou vrstvou prostředku na mytí nádobí. Nakonec předměty důkladně omyjte pod tekoucí teplou vodou, abyste odstranili zbytky nečistot a odlepené připáleniny.

Zdroj: Porady Interia