Květiny v koupelně nejsou raritou. Nejen orchideje patří mezi osvědčenou volbu

Mít květiny v koupelně rozhodně není nic zvláštního. Pokud je zde chcete mít i vy, doporučíme vám ty pravé. Uvidíte, že díky této volbě bude vaše koupelna mnohem příjemnějším a také zajímavějším místem. Ne každé květina se ale do koupelny hodí. Jelikož zde je často vyšší vlhkost a dochází k výkyvům teploty, ne na místě vybírat opravdu obezřetně.

Orchidej

I když se říká, že může být na pěstování celkem náročná, je pravdou, že orchidej je obecně zvyklá na vlhké prostředí a tak může patřit mezi rostliny v koupelně, kterým se zde bude dařit velmi dobře. Navíc nemá ráda příliš intenzivní světlo, což je také její plus. Kladem je i to, že jí stačí zalévání zhruba jednou za týden až za deset dní. Více to není nutné.

Anthurium

Neboli toulitka je další z rostlin, které se mohou hodit k umístění ve vaší koupelně. Bude se zde dobře vyjímat pro svůj vzhled. Může mít bílé, červené, ale také růžové části, které skvěle vypadají. Nemá ráda moc ráda slunce a miluje teplo, díky čemuž je koupelna osvědčená volba. Pouze pozor na její toxicitu, pokud máte děti nebo domácí mazlíčky.

Kapradina

Nepatří jenom do lesa, ale i do vaší koupelny. Kapradiny obecně milují vlhké prostředí a tak je jasné, že s umístěním do koupelny neuděláte chybu. Je vhodné jí také pravidelně zalévat, nejlépe potom vlažnou vodou. A jelikož existuje na desetitisíce různých druhů, tak můžeme říci, že v tomto směru je rozhodně z čeho vybírat.

Sansevieria

Pokud vám tento název nic neříká, tak co takový „tchýnin jazyk“? Ano, jde přesně o tuto rostlinu, která je u nás poměrně známá a rozšířená. Málokdo však tuší, že si ji může klidně dát i do své koupelny, kde se jí nebude dařit nijak zle. Může být poměrně vysoká a tak se hodí i k pěstování v květináči na zemi. Jejím kladem je schopnost čistit vzduch.

Papyrus

Netradiční, ale o to zajímavější rostlina do koupelny. Vlhkost mu nevadí, změny teploty také ne, ale má rád světlo. Hodí se proto jenom do těch koupelen, kde je okno. A právě zde by se měla tato rostlina ideálně pěstovat.

Aglaonema

Rostlina pochází z Asie a daří se jí na místech, kde je teplo a kde je také vlhko. Optimální tak může být právě vaše koupelna. Naopak tam, kde může klesat teplota pod 13 stupňů, se pro své vlastnosti zase až příliš nehodí.

Fotografie: pixabay