Lahodnou kávu si můžete dopřát i doma. Jak si ji připravit?

Fotografie: Depositphotos

Káva patří mezi nejoblíbenější nápoje na úplně celém světě. Není se čemu divit, protože nám pouhý šálek dokáže dodat energii, oddálit únavu i zlepšit náladu. Kvalitní nápoj má dokonce antioxidativní účinky a pozitivně podporuje celou řadu důležitých procesů v těle. Jak si jej snadno připravíte bez toho, abyste museli chodit do kavárny?

Základní vybavení

Zapomeňte na klasické pytle i sklenice z obchodů, z nichž si lidé dělávají instantní kávu. Tyto produkty mají s pravým zážitkem jen pramálo společného. Naprostým základem každého milovníka daného nápoje je kvalitní kávovar, stejně jako pravá zrna.

Co se týče ideálního zařízení na vaření kávy, dobrým příkladem je třeba pákový espresso kávovar PRESIDENT od společnosti Tescoma. Ten si hravě poradí s espressem, kávou s mléčnou pěnou i dalšími druhy horkých nápojů. Nabízí přitom nadstandardní tlak až 19 barů a zvládne připravit dva moky najednou. Nebojte se kdovíjakých složitostí – stačí zmáčknout tlačítko.

Každý to rád jinak

V letním období se spousta lidí spoléhá spíše na studené nápoje. V tom případě se hodí spíše konvice na kávu, jež zvládá takzvanou metodu cold brew. Uvnitř ní najdete nerezové vyluhovací síto, do kterého stačí nasypat rozemletou kávu nebo čaj. Poté vše umístíte na chvíli do lednice a můžete se začít těšit na příjemné ochlazení.

Nezapomínejte ani na elegantní šálky na kávu. Nebo snad chcete pít poctivě připravený nápoj z klasické sklenice? Asi těžko. Spokojte se jen s porcelánovým provedením a zapomeňte na nerez, plast a podobné nesmysly.

Chcete si doma uvařit výbornou kávu? V e-shopu známého prodejce Tescoma pořídíte veškeré potřebné vybavení – od podšálků až po multifunkční kávovar. Stačí si naklikat požadované zboží a během několika dní jej máte doma.