Lenošky jsou malé parádnice pro parádní odpočinek

Fotografie: Pixabay

Zapomeňte na to, že je malá sedací souprava k ničemu. Lenošky či pohovky, jak se malým sedačkám rovněž říká, dovedou mnohdy plnohodnotně nahradit sedačku velkou. A nejen tu. Navíc několika způsoby.

Dvakrát malá je často více než jednou velká

Nedaří se vám stále do obývacího prostoru napasovat vhodně velkou sedací soupravu? Máte dokonce klaustrofobický pocit z toho, že jakmile ji tam umístíte, již s ní nehnete? Zkuste to jinak. Pomocí menší lenošky a křesel, nebo kombinací dvou pohovek. Mohou být zcela identické, ev. se lišit potahy. Ty však musí k sobě hezky ladit či vytvářet zajímavý kontrast, nejčastěji barevný.

Pro klidovou zónu i nevyužité kouty

Především rodinný dům uživí kromě velké sedací soupravy i několik malých pohovek. Třeba v podkroví se najde spousta míst pod trámy, kam toho moc nedáme. Ale pro lenošku je to často ideální místo. Taková parádní zašívána pro každého, kdo si chce na tabletu zkouknout v klidu film, přečíst si knížku, nebo se učit na zkoušky.

Praktické místo pro spaní navíc

Máte často hosty? Z rodiny, známé, či u dětí přespávají jejich kamarádi? Lenošky se mnohdy nabízí jako rozkládací pohovky. Zkontrolujte si velikost po roztažení. Zejména tehdy, pokud mají na pohovce spávat lidé dva. Často vás však zdánlivě malá rozkládací pohovka překvapí obrovským prostorem na spaní. Větším, než tomu je u velkých sedacích souprav. Navíc s bezproblémovou možností natažení prostěradla.

Drobounké krásky i do zimních zahrad a na terasy

Některé lenošky jsou z odolných materiálů, kterým nevadí ani vlhkost či venkovní prostředí. Navíc i to umíme zajistit zastřešením. Pro zimní zahrady a zastřešené terasy sáhněte třeba po lenoškách z přírodnin, jako je bambus či mořská tráva. Do extrémních prostor se hodí umělý ratan.

Levně a prakticky

Chystáte si zařizovat bydlení v podnájmu? Zde se nevyplatí velké investice do nábytku. Často je též pronájem kompromisem mezi cenou a velikostí. Takže kvalitní roztahovací pohovka nám dokáže posloužit jako lenoška i postel současně. Stačí si do svého podnájmu pořídit tu pravou.

Lenošky jako designové hvězdy prostor

Chtěli byste do interiéru pár skutečných designových perel? Jednou z možností je právě lenoška. A kam s ní? Třeba do obýváků poblíž velké sedací soupravy, ale směle i do předsíně nebo do ložnice. Vždy záleží na dispozicích vašeho obytného prostoru.