Loftový byt o rozloze 40 metrů čtverečních nabízí dostatek prostoru pro život

Velmi oblíbenou formou bydlení se v posledních letech stává loftový byt, tedy byty, které jsou tvořené pouze jednou velkou místností, ve kterém jeho majitelé tráví den i noc. Najdeme v nich tedy části, které odpovídají jednotlivým klasickým místnostem, jako je kuchyň, jídelna, obývací pokoj a ložnice, ale tyto prostory nejsou oddělené stěnou.

Jedinou samostatnou místností bývá koupelna s toaletou. Oblíbenost loftů souvisí s tím, že nabízejí mnohem větší dojem otevřeného prostoru, a pokud člověk bydlí sám, větší soukromí nepotřebuje. My vám dnes přinášíme ukázku zajímavě řešeného loftu o rozloze čtyřiceti metrů čtverečních.

Lofty s mezipatry – zajímavé i praktické

Loftové byty často disponují vysokými stropy, čehož se v poslední době využívá k dílčímu vnitřnímu rozčlenění bytu prostřednictvím mezipatra či galerie. Horní úroveň takového loftu ale stále zůstává otevřena směrem do zbývající části bytu, neboť toto mezipatro nezakrývá celé spodní podlaží. Slouží pouze jako místo pro odpočinek, nejčastěji se na něm nachází postel.

Majitelé našeho loftu, ale zvolili jiné řešení, horní patro vyčlenili jako prostor pro uložení nepotřebných věcí, tedy vlastně vytvořili něco jako vnitřní půdu.

Právě uložení věcí, které by nenarušovalo celkový dojem bytu, je v některých loftových bytech poměrně velký problémem. Přístup do tohoto mezipatra zajišťuje černé kovové schodiště, které se nachází vedle kuchyňské linky.

Elegantní barvy i dostatek soukromí

Spodní patro loftu zahrnuje denní prostory, tedy kuchyň s jídelnou, obývací pokoj, které jsou v jednom prostoru, a od nich je pomocí dekorativní skleněné „půlstěny“ oddělena ložnice, což ji dodává dojem většího soukromí. Interiér loftového bytu byl zařízen v minimalistickém, ale velmi útulném stylu.

Dominantními barvami, které jsou zastoupeny ve všech jeho částech, jsou především bílá a šedá, které společně s velkými okny zajišťují prostoru jeho světlost. Dalšími barvami, které slouží především k ozvláštnění interiéru, jsou poté černá a starorůžová. K bytu rovněž náleží zastřešená terasa s malým posezením.

Fotografie: Planete-deco

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]