Babička našla nový domov v přestavěné garáži. Rodina nenašla jinou možnost

Fotografie: Depositphotos

Garáž, to nemusí být jenom sklad nebo parkovací místo. S trochou představivosti z ní totiž může být útulný a moderní domov se vším všudy. 

Domov je místo plné vzpomínek, osobního prostoru a soukromí. Především stárnoucí osoby, které prožily svůj život na jednom místě, se jen těžko takového zázemí vzdávají. Proto jistá rodina své babičce tento přechod usnadnila originálním domovem.

Když se snoubí praktické s užitečným

Stavba výminku pro stárnoucí členy rodiny v posledních letech nabrala nečekanou podobu. Namísto, aby se stávající rodina uskromňovala a vyčleňovala část své domácnosti, vytváří nové zázemí z garáže. Velkou výhodou je, že rodina si je tak v případě nutnosti nablízku, nedochází ale ke generačním střetům. „Noví nájemníci“ se rovněž necítí na obtíž a mohou si v rámci možností fungovat podle svých potřeb, vlastně jako doposud.

Takový přístup zvolila nejen rodina, o níž jsme psali na BydlímeÚtulně, která z garáže udělala útulnou garsonku pro babičku, ale i jiná rodina v Portlandu. Manželé Ayonovi měli na svém pozemku zchátralou a téměř nepoužívanou garáž, již zrekonstruovali a přebudovali na plně funkční samostatnou bytovou jednotku. Výsledkem je moderně pojatý projekt, jak ukazuje portál MadlyOdd.

Mladý pár se zabydlel v divočině, kde založil i rodinu. V malém srubu se živí tím, co příroda poskytne

Neotřelé prvky působí hravě

Přestavění garáže na dočasné krátkodobě pronajímané bydlení je věc jedna, vytvořit ale ze striktně daného prostoru skutečný domov? To už chce nejen odvahu, ale i vizi. A tu právě rodina Ayonova měla. Garáž zateplili, odizolovali, vytvořili nové rozvody a budově dali kompletně novou podobu. Zajímavým prvkem stavby jsou velké třídílné terasové dveře usazené do původní zárubně garážových vrat, jak zmiňuje web MaxableSpace. Jejich vysokou pořizovací cenu lze snadno vysvětlit netradičním, kompletním otevíráním.

Za pozornost stojí ale i interiér. Kromě koupelny byl bydlení ponechaný otevřený koncept, takže prostor působí vzdušně a světle. Bytová jednotka obsahuje plně vybavenou kuchyni, obývací část, zákoutí s ložnicí a již zmíněnou oddělenou koupelnu. Volba barev v přírodních odstínech je tu podpořená originálními dlaždicemi s motivem v kuchyni a koupelně – což je kombinace, která skutečně funguje.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*