Loupání brambor inovativním způsobem. Vidlička usnadní nepříjemnou práci

Fotografie: Depositphotos

Pokud už vás nebaví věčné loupání několika kilogramů brambor, zkuste triky, které vám tuto nepříjemnou činnost usnadní. Škrábání brambor vás začne bavit.

Loupání brambor je snad tou nejméně příjemnou věcí na vaření. Ať už používáte škrabku, nebo pouze nůž, zbavit brambory jejich slupky je otravná činnost, zvláště je-li potřeba zpracovat několik kilogramů této plodiny. Proto často hledáme triky, jak si práci usnadnit. Nedávno se na internetu objevilo video, jež všechno změnilo. Loupání brambor vás nyní bude bavit.

Jednoduchý způsob, jak oloupat brambory

Rozlučte se s otravným loupáním brambor, kdy jste v kuchyni museli strávit moře času, než jste si mohli připravit tuto chutnou surovinu. Na internetu se objevil trik, který vám usnadní loupání brambor tak, že se od této chvíle na tuto činnost budete dokonce i těšit. Uživatel sociální sítě TikTok sdílel na svém profilu příspěvek, kde předvádí rychlý způsob, jak zbavit brambory slupky.

Stačí, když si vezmete vidličku, zapíchnete ji do brambory a nejdříve oloupete dlouhé strany pomocí škrabky. Vidličku vytáhnete a oloupete vršek a spodek. Jak se ukázalo, nejlépe tento trik funguje na středně velké a větší brambory. Pokud doma nepoužíváte škrabku na brambory, máme pro vás ještě jednu radu, která vám s loupáním brambor pomůže.

@thatdudecancook Best potato hack ever #potato #kitchenhacks #cookingtips #cooking #learnontiktok ♬ original sound – Sonny Hurrell

Slupky z brambor do koše nepatří. Jejich živiny v podobě hnojiva ocení ovocné keře

Jak oloupat brambory bez škrabky

Samozřejmě ne vždy je potřeba brambory loupat, spousta plodin se zpracovává se slupkou, včetně brambor, ale někdy to zkrátka nejde jinak, například chcete-li si vychutnat bramborovou kaši. Pokud tedy doma nemáte škrabku, bramboru překrojte na polovinu, vezměte drátěnou mřížku a bramboru protlačte skrz, jak radí server TasteOfHome. Tak vám zůstane na vrchu hranolů jen kousek slupky a tu snadno odstraníte.

Triků, jak zbavit brambory slupky snadno a rychle, je spousta. Jeden ze způsobů loupání bez škrabky jsme již sdíleli na BydlímeÚtulně. V tomto případě se brambory vaří se slupkou – před samotným vařením stačí udělat jednu věc, která následný proces odstranění slupky výrazně usnadní.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]