Malý pokoj díky chytrým úpravám nabízí plnohodnotné bydlení

Nedokážete si představit to, že byste k bydlení mohli využívat jenom jeden malý pokoj? Při správných úpravách je to reálné. Na první pohled se sice může jednat o věc zcela nemožnou, ale když dojde k několika modifikacím místnosti, lze získat další místo. Ne do stran, ale směrem nahoru.

Pouze már metrů čtverečných

Příkladem je tento malý pokoj, který najdete v Berlíně. Jeho současný nájemce si nemohl dovolit nic většího a tak se rozhodl na nabídku této místnosti kývnout. A v tu chvíli začal řešit, jak malý pokoj o pár čtverečných metrech využít co nejefektivněji. Zvláště, když má mnoho svých věcí, které je nutné někam ukládat.

Základem byla konstrukce

Když to nešlo do stran, bylo třeba problém s místem řešit jiným směrem. A to samozřejmě směrem nahoru. Tento prostor je ve většině bytů nevyužití. Přitom stačí pár úprav a dá se využít místo od podlahy, až po strop. Aby to bylo možné, musela nejprve vzniknout speciální pevná konstrukce, která svou velikostí odpovídala ploše pokoje.

Včetně roštů

Konstrukce směřovala od podlahy až ke stropu. Její součástí byly také dřevěné rošty, díky kterým vzniklo jakési improvizované patro. A najednou se tak mohlo objevit několik metrů čtverečných navíc. Jedny zůstaly na podlaze a další vznikly právě na daném roštu.

V horním patře ložnice

Výsledek úpravy, kterou malý pokoj prošel, vypadal naprosto skvěle. Díky dané konstrukci mohlo vzniknout unikátní patro, ve kterém byla ložnice. Tedy prostorná postel určená k relaxaci po náročném dni v práci. Když si výsledek prohlédnete, musíte ocenit, že takto velkou postel doma možná nemáte ani vy.

Dole úložné prostory

A co prostor pod postelí? Ten byl efektivně využitý jako úložné prostory, kam se vejde skutečně vše. Oblečení, běžné věci, ale dokonce i jízdní kolo. To vše je v prostoru, který na první pohled vypadal, že se v něm nedá žít.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]