Máte špatné spaní? Zkuste si pořídit lapač snů

Lapač snů je de facto indiánský amulet, který se v poslední době dostává čím dál častěji do našich domácností i jako velmi působivá dekorace. Tomuto „amuletu“ se přikládá zvláštní schopnost, která navozuje příjemný a klidný spánek.

Lapač snů lapá/zahání špatné sny. Je to v podstatě nitěmi vypletený kruh a na něm visí korálky a ptačí peříčka. Většinou se věší v ložnici, ale spatřit jej můžete i jako dekoraci pověšenou kdekoliv v domě. Tvrdí se, že má schopnost zahnat negativní energii a přinést do domu klid a pohodu.

Jak a kde lapač snů umístit?

Ať už věříte či ne tomu, že lapač snů tyto schopnosti má, jde o pěknou dekoraci, kterou si zvládnete vyrobit i sami. Nejčastěji se věší do ložnice a dětského pokoje v blízkosti postele. Někdo jej věší na lustr, jiný na dveře nebo stěnu. Správné umístění je údajně takové, kde na něj mohou dopadat sluneční paprsky.

Původně se vyráběly z proutí a zvířecích šlach. Kruh představuje základní symbol, jelikož symbolizuje slunce (tudíž život). Dle starých indiánských legend dokáže lapač snů ve své síti zachytit ošklivé sny, které budou ráno zničeny slunečními paprsky – proto umístění tak, aby na lapač dopadalo denní světlo. Peříčka jsou na lapači proto, že mají za úkol sny filtrovat.

Barevnost

Svou roli u lapačů snů hraje i barevnost. Působí jako meditační a relaxační prostředek. Bílá umocňuje přemýšlení, posiluje a očišťuje. Černá pomáhá, aby se člověk neuzavíral sám do sebe. Červená dodává chuť do života. Fialová přináší klidný a příjemný spánek. Hnědá barva podporuje zdravý rozum a posiluje trpělivost. Modrá pomáhá s vypořádáváním se každodenních spletitostí. Oranžová posiluje optimismus, růžová uvolňuje svaly a napětí, zelená harmonizuje nervy a povzbuzuje lásku. Žlutá rozveseluje a zlepšuje komunikativnost. Pokud si budete tedy vyrábět doma sami lapač snů, můžete použít různé barvy, díky kterým posílíte tu či onu oblast.

Jak vyrobit lapač snů doma

Ideálně, když použijete dary přírody. Nějaké pružné a ohebné větvičky, které budou držet tvar kruhu, když je provázkem omotáte. Nicméně kruh může být i plastový anebo vyrobený z vyšívacího dřevěného kruhu, případně vytvořte kruh z drátku. Kruh na lapač snů dostanete dokonce koupit již hotový, ale vyrobit si jej není tak složité. V průměru by měl kruh mít kolem 10 cm.

Dále budete potřebovat barevnou přízi, vyšívací bavlnku apod. Kruh můžete cik cak omotat provázky nebo uháčkovat vnitřní část kruhu. Použít můžete i barevné korálky.

Nezapomínejte na peříčka. Nejlepší jsou ta, která najdete na zemi, případně si kupte peříčka ze sovy, kterou indiáni považovali za strážce snů. Právě pírka mají na lapači velmi důležitou roli. Počet peříček není jasně stanoven. Můžete dát tři, ale klidně i pět nebo deset.

Obrázek: pixabay