Milující otec pro svou dceru vytvořil originální domeček. Využil k tomu prostor pod schody

Toužili jste jako děti po svém vlastním útočišti? Ať to byl třeba bunkr na zahradě, nebo domek na stromě? Jedna americká slečna měla to velké štěstí, že se jí podobný sen splnil. Respektive jí ho splnil její otec, který je nejspíš nadšeným domácím kutilem.

Jednoho dne se zkrátka rozhodl udělat své dcerce radost, a tak přebudoval prostor pod schodištěm, který dříve sloužil jako skladiště nepotřebných věcí. Jak se rekonstrukce prostoru a výroba domečku pro holčičku podařila? Pojďme se podívat z blízka.

Přestavba skladovacího prostoru

Muž se pustil do přestavby skladiště pod schody domu opravdu houževnatě. Nejprve musel vybourat v umakartové příčce vstupní dveře a okénko.

Velice sympatické je to, že tatínek své dcerce vstupní prostor vytvořil zcela na míru, podle její velikosti. Poté bylo nutné vyrobit do vstupního prostoru dveře. Ty muž zhotovil celé z nepotřebných dřevěných latí a desek. Sedí dá se říct opravdu na milimetr.

Konstruovány jsou přesně tak, jako klasické dveře pro dospělé. Jen mají o dost menší velikost. Nechybí rukojeť v podobě koule ani panty, jenž umožňují otevírání dveří.

Vyhraněný prostor pro domek otec obložil dřevěnými deskami, které namořil do tmavě hnědé barvy. Dětské obydlí tak působí na první pohled realisticky.

Závěrečné úpravy domečku

Nadšený kutil a tatínek v jednom neopomněl ani detaily, které dotváří celkový dojem. Dveře mladý muž natřel světle modrou barvou s bílým lemováním. Domek tak získal doslova pohádkový vzhled.

U okénka nechybí ani ze dřeva vyrobený truhlík, do kterého si malá slečna může zasadit jak umělé, tak třeba i živé květiny. Aby bylo dětské obydlí dokonalé, vytvořil otec své dceři na domku i improvizovanou stříšku.

Výsledek je opravdu dechberoucí. Takový domeček budou holčičce zcela jistě závidět i v sousedství. A jak si uzpůsobí dívka vnitřní prostor, to už bude jen na ní. S pomocí tatínka se to určitě také podaří perfektním způsobem.

Fotografie: Imgur

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]