Místa, na která se při úklidu často zapomíná, mohou být rájem bakterií

Všichni se věnujeme ve své domácnosti pravidelně úklidu. Zatímco někdo s chutí, někdo velmi nerad, ale pro pořádek a čistotu jsme ochotní překonat počáteční nechuť. Luxujeme, utíráme prach, pereme, umýváme okna, vytíráme podlahy, ale jsou věci a místa, na která se často zapomíná. Právě jim se budeme dnes věnovat.

Odkapávač nádobí

Jak často umýváte nádobí včetně odkapávače? I on si totiž zasluhuje pravidelnou pozornost a péči. V opačném případě jde o ideální nástroj k množení plísně. Přitom je to místo, kde dáváme talíře, hrníčky, příbory, které pak používáme. Na odkapávači se vytvoří nejdříve sliz a poté plíseň – černé fleky.

Odpadkový koš

To, že do koše vkládáme pytel na smetí, ještě nezaručuje jeho čistotu. I sáčkem mohou pronikat nečistoty, drobky, prosakovat vlhkost. Koš na odpadky je bohužel často zapomínanou věcí při úklidu. Navíc do sebe absorbuje různé pachy. Nezapomínejte vymýt tedy i koš včetně poklopu.

Kelímky na zubní kartáčky

Pokud pravidelně nemyjete kelímky, pak se na dně začnou z vody, která stéká po kartáčích množit mikroorganismy a vytvoří se plíseň. A zrovna kartáček je předmět, který vkládáme do úst, a měl by být v dokonalém hygienicky čistém prostředí.

Vanové závěsy

Ideální závěsy u vany jsou takové, které lze prát – 1x týdně. Nečekejte, až budou špinavé, protože bakterie se právě zde množí poměrně rychle. Stálý kontakt s vodou a vlhkostí učiní své.

Postel

To, že převlečete povlečení, nestačí. Roztoči se drží nejen v lůžkovinách, ale i matraci. Tu je potřeba 2x v měsíci důkladně vyluxovat.  Přikrývky a polštáře také.

Kliky a vypínače

Existují místa, která používáme několikrát denně a kterým při úklidu nevěnujeme žádnou pozornost. Jsou to vypínače a kliky, kde se to jen hemží mikroorganismy, ačkoliv na první dojem vypadají čistě. Ale když se vrátíme z venku, první na co saháme, jsou kliky a vypínače. Při úklidu na ně tudíž pamatujte. Stačí je otřít antibakteriálním vlhčeným ubrouskem.

Obrázek: pixabay.com