Mladý muž vybudoval netradiční letovisko z chatek zavěšených na stromech. Dnes si je mohou užít turisté

Fotografie: Billjones94 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Mladý muž se rozhodl pro netradiční bydlení a své domky zavěsil na strom. V dnešní době si tento životní styl mohou vyzkoušet nadšení návštěvníci a ubytovat se zde.

Netradiční způsoby ubytování jsou v dnešní době opravdu oblíbené. Ještě více jejich popularita roste díky internetu a sociálním sítím, prostřednictvím nichž se o nich snadno dozví i lidé z celého světa. Tento muž postavil přístřešky na stromech s výhledem na španělské Pyreneje a nabízí svým hostům velmi originální zážitek při pobytu v korunách stromů.

Chatky postavil na zemi

Oproti běžným stavbám umístěným na stromě se tyto chatky liší ve způsobu jejich připevnění. Nevyužívají totiž žádnou pozemní podpěru. Namísto toho je stavitel zavěsil do výšky 4–7 metrů pomocí silných provazů. Kromě kmene stromu a přístupové plošiny je tak se zemí nic nepojí. Díky tomu si mohou návštěvníci užít zcela jedinečný zážitek.

Fixace ocelovými lany

Jakmile instaloval chatky do požadované výšky, provrtal skrz kmen stromu díru, kterou prostrčil silnou ocelovou tyč. K ní jsou připevněná hrubá ocelová lana, jež celou váhu stavby drží na místě. Základna chatky je taktéž podepřena ocelovou tyčí skrz kmen, aby měla v případě potřeby oporu i zespodu. Takto dokonale drží domek na svém místě.

Využil znalosti lesa

10 let tento odvážný muž strávil v divočině budováním dobrodružných parků. Když se se svou manželkou rozhodli pro otevření letoviska v korunách stromů, věděl, že se mu všechny jeho znalosti budou hodit. Díky tomu mohl vytvořit něco výjimečného. Na tomto místě chtějí lidem umožnit zpomalit a na chvíli si připomenout krásu jednoduchého života.

Dům na stromě aneb splnění dětských snů: Netradiční bydlení nabízí i soukromé lázně a gril

Vybavení stromových chatek

Dovnitř se hosté dostanou pomocí visutých mostů a dále skrz padací dveře. Chatky jsou vybavené posuvnými skleněnými dveřmi vedoucími na terasu a velmi útulným zázemím. Nejpoužívanějším materiálem je dřevo, včetně detailů ze surových větví. Není zde elektřina, signál, ani tekoucí voda. Toaleta je kompostovatelná a voda pouze ve džbánku. Jídlo je možné nahoru dopravit skrz košík zavěšený na kladku.

Zdroj: Huffpost

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]