Dům na stromě aneb splnění dětských snů: Netradiční bydlení nabízí i soukromé lázně a gril

Fotografie: Jugraj Singh Sehri / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Domek na stromě v „dospělácké verzi“ obsahuje spoustu vychytávek, včetně horké vířivky, prostorné sprchy nebo postele s výhledem na hvězdy.

Přestože je toto ubytování na stromě v podání dospělých, nabízí únik z každodenní rutiny s puncem dobrodružství. V obklopení dřeva a na dosah přírody je snadné vypnout a plnohodnotně se zrelaxovat a načerpat síly stranou velkoměstského dění.

Dům na stromě aneb skrýš plná dětských snů

Zatímco v dětství se bydlení na stromě zdá jako úžasné dobrodružství, v dospělosti už takové představě dochází dech. Lézt každé ráno po žebříku? A zajištění teplé vody? A koupelna? Jak s vařením v takových podmínkách? Otázkou by také jistě bylo zvládání chladnějšího počasí. Jistě, trvalé bydlení v domku na stromě asi pro dospělého není úplně splněným snem, zato krátký pobyt v plnohodnotně vybaveném „stromodomě“ mu může nabídnout zážitek.

Takovým směrem zajisté plynuly myšlenky majitelů unikátního domu na stromě se vzletným jménem Enchanted Faraway Tree, který najdete v britském Kentu. Zde si dětská přání a dospělácká praktičnost doslova podávají ruce. Majitelé totiž mysleli úplně na všechno. Ubytování se nachází v menší zahradě oddělené od prostoru za ní plotem, jenž hostům zajišťuje soukromí.

Hobití dům s nízkým rozpočtem na originalitu a eleganci netrpí. Interiér zdobí i otevíratelná stěna

Ubytování se soukromými lázněmi

Za v přepočtu 6 000 až 8 000 korun, v závislosti na sezóně, dostanou hosté klíče od vlastního pomyslného ráje. Zahrada doslova vybízí k odpočinku a relaxaci na závěsné houpačce za sledování listí v korunách stromů. K dispozici je zde i gril pro přípravu večeře. Dlouhý den ze sebe pak mohou hosté smýt buď v prostorné sprše pro dva, nebo ve vyhřívané vířivce na dřevo. Ta stojí stranou sociálního zázemí, přímo pod hvězdným nebem.

Stejně jako teplá voda pak do morku kostí zahřejí i kamínka na dřevo nacházející se ve spodním patře stromového domu. Na nich si lze připravit i horkou vodu na čaj nebo uvařit drobné jídlo. Do ložnice, prostorově určené pro dvě dospělé osoby, se jde po dřevěných schodech. Nad velkou měkkou postelí je pak kruhový skleněný průzor, díky kterému tak hosté usínají pod baldachýnem z hvězd a probouzí se slunečními paprsky.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]