Bydlení v autě – jak se zdá – se stává trendem dnešní doby. Nejen pro ty, co chtějí levně a bez omezení cestovat, ale i pro lidi, kteří nemají peníze na větší bydlení.
Mladý kanadský pár Raychel Reimer a Nick Hurley, který měl omezené finanční prostředky, a přesto chtěl žít pod jednou střechou, se rozhodl, že si zařídí netradiční bydlení. Jelikož jejich zálibou je cestování, vybrali si domov na kolech, uvádí web StartItUp.
Rozhodnutí o bydlení v autě
Seznámili se ve Vancouveru, zamilovali se a do roku 2017 spolu žili v malém bytě v Britské Kolumbii v Kanadě. Následně však učinili zásadní rozhodnutí. Dali výpověď v zaměstnání, prodali veškerý svůj majetek a odcestovali do Kambodže vyučovat angličtinu. Když se za dva roky vrátili domů, pořídili si dodávku Chevrolet z roku 2011 a vytvořili v ní svůj nový domov na kolech.
Opuštěná babička toužila po bližším kontaktu s rodinou. Dcera pro ni postavila dům snů
Majitelé domku uvádějí, že rozměry jejich obytného prostoru jsou: délka 4,27 metru a šířka 2,13 metru. A divili byste se, co všechno ve své dodávce mají. Pohodlnou postel, skříň pod lavicí, přenosnou toaletu, kuchyňský kout s vodním systémem s nožní pumpou, aby měli vodu pro kuchyň i WC, malou spíž a ledničku – sděluje web BusinessInsider. Mají prostě vše, co mívá každá domácnost, avšak v provedení mini.
Domov na kolech
Nějaký čas jim trvalo, než si při bydlení v autě na tento malý prostor zvykli. Dokonce zmiňují, že první půlrok měli dokonce až klaustrofobické pocity. Ale vzhledem k tomu, že ve svém domově na kolech hodně cestovali, vychytali postupně všechny nedostatky a svoje obydlí si nemohou vynachválit. Podobně za pochodu řešil problémy s domovem v dodávce také jiný dobrodruh, o němž jsme na BydlímeÚtulně psali.
Mladí Kanaďané informují, že oba mají rádi cestování, a s takto upraveným vozidlem procestovali Kanadu, Spojené státy a Mexiko. A pobyt je všude vyšel jen na pár desítek dolarů denně (prakticky do 30 dolarů za den). A k tomu žádné nájmy. Jen někdy uhradí nějaký ten dolar za parkování. Dva a půl roku žili tito mladí lidé ve své dodávce dokonce ve Vancouveru, v jednom z nejdražších míst na světě.
S takto netradičním způsobem života jsou velice spokojení. Jinak by si nemohli při svých finančních omezeních dovolit již v mládí procestovat svět, bydlet spolu, a ještě na cestách pracovat. Mají vlastně úplně všechno, po čem dnešní mladí lidé prakticky na celém světě touží. A díky digitalizaci mohou přímo na cestách pracovat na svých projektech. Ó, jaké možnosti v 21. století. A že starší lidé nemají pro jejich způsob života pochopení? Nevadí. Každý nemusí rozumět vašemu životnímu stylu. Je v pořádku žít jinak.