Opuštěná babička toužila po bližším kontaktu s rodinou. Dcera pro ni postavila dům snů

Fotografie: Depositphotos

Babiččin nový domov v těsné blízkosti příbuzných je optimální řešení. Mnohdy se totiž ukáže, že se různé generace rodiny nejen milují, ale také potřebují.

Důkazem toho je příběh, který vám chceme vyprávět. Odehrává se v Kalifornii a týká se 75leté babičky Opal, její dcery a vnoučat. Když Opal nastal důchodový věk, přestěhovala se do malého bytu jen 15 minut od příbytku dcery Maggie a vnoučat. I přes tuto jen velmi malou vzdálenost si babička připadala opuštěná – byla to energická žena, která dříve pracovala ve zdravotnictví, a byla zvyklá na každodenní kontakt s lidmi – uvádí web MyPositiveOutlooks.

Touha obou rodin po vzájemné blízkosti

Také dcera by si přála být s babičkou v užším styku. Babiččino bydlení v bytě bylo poměrně drahé a kromě toho neumožňovalo posilovat rodinné pouto. Navíc bylo potřeba občas pohlídat vnoučata. A Maggie, která žila s dětmi v rodinném domě, přemýšlela tak dlouho, až přišla na geniální řešení.

Její představa byla vystavět na dvorku malý domek, což by byl babiččin nový domov. Tak by Opal měla zajištěno své soukromí, a přitom by si byla celá rodina nablízku. Podle potřeby by babička mohla pohlídat vnoučata, a až bude ve vyšším věku a bude sama potřebovat péči, dcera se o ni postará. Podobně bydlení pro rodiče zařídili i další lidé – čtěte na webu BydlímeÚtulně.

Maggie plánuje babiččin nový domov

Dceřin nápad babičku Opal nejprve trochu vyděsil – vždyť stěhování a další změny v životě staršího člověka, to chce notnou dávku odvahy a ochoty vykročit do neznáma. A také hodně přizpůsobivosti. Avšak láska k rodině a pro obě strany velmi praktické řešení nakonec Opal přesvědčily. Stěhovat se k dceři, ale přitom do „svého“ bude ten správný krok.

Unikátní bydlení je pro domov šikovného umělce slabé slovo. Popelnici přestavěl v elegantní zázemí

A tak se Opal začala připravovat na novou etapu svého života. Nakonec se na tuto životní kapitolu začala těšit. Uvědomila si totiž, že se v novém domově s dcerou a vnoučaty na dosah může cítit šťastně a bezpečně. Při plánování stavby si Maggie představovala, že babiččin nový domov bude sice malý – menší byt a příslušenství, ale vyhovující po všech stránkách. A dopřeje jí soukromí a nezávislost. Toho, co touto cestou obě rodiny získají, bude však mnohem víc.

Stavba domku pro babičku

Aby byl dodržen architektonický design, měl se domek podobat hlavnímu domu, avšak vystavěn být v mnohem menším měřítku. Nemovitost bylo potřeba velmi dobře naplánovat. Vycházet bylo nutné nejen z prostoru, ale také z finančních možností rodiny. V interiéru bylo každých pár centimetrů využito praktickým způsobem – píše se na webu BigHeart. To proto, aby babička Opal měla k dispozici vše, na co byla až doposud zvyklá, a aby v žádném směru nestrádala.

Kompletní dokončení babiččina domku trvalo téměř celý rok. A touha rodiny proměnit projekt ve skutečnost se naplnila. Babiččin nový domov byl velmi dobře řešen jak po praktické, tak i po estetické stránce. Zařízený obývací pokoj s jídelnou, nová ložnice a výhled z domku po okolí – to vše má teď Opal k dispozici. A s nastěhováním silně vnímá pocit sounáležitosti se svou rodinou a všichni jsou šťastní, že babička přijala životní výzvu ke změně a na tuto cestu se vydala.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]