Modelování z cementu, kreativní zábava, která vás nadchne

Určitě dobře znáte cementové trpaslíky, kteří se vyjímají v nejedné zahradě. Toto modelování, tedy tento doplněk je už ale trochu z módy. Proč tedy nepřijít s něčím daleko kreativnějším? Máte-li dost času, zkušenost s prací s cementem a také kreativní mysl, zkuste si vytvořit tento netradiční strom, který budou určitě všichni obdivovat.

Zapomeňte na obligátní trpaslíky

Cementovou hmotu si rozválejte a vytvarujte ji do siluety stromu. Pomocí nože nebo rydla vytvořte i dojem kůry a různých záhybů, aby působil realisticky. Dále si vytvořte obdélníkovou základnu, do které zapracujte pletivo na vyztužení konstrukce.

Připravte si tři silonkové ponožky, naplňte je cementem a na konci zauzlujte. Ponožky položte přes kulatý šálek tak, aby okraje přes šálek přesahovaly dolů. Nechte zaschnout – takto se vám vytvoří hezké mističky, které poté poslouží třeba jako malé květináče.

Z plochy cementu si vyřízněte tři kulaté podstavce, které poslouží k upevnění výše zmíněných mističek na stromě.

Cement opět rozválejte a z celého obdélníku postupně vykrajujte malá kolečka. Ta budou tvořit konstrukci jakéhosi plotu okolo stromu.

Tato kolečka poté začněte skládat jeden na druhý na základnu tak, aby z nich postupně rostl plůtek do zvolené výšky. Je dobré postupovat skutečně pomalu a precizně, aby konstrukce dobře držela a byla rovná.

Z ponožek můžete po zaschnutí vytáhnout vzniklé mističky a případně opracovat do požadovaného tvaru.

Dekorace, která zaujme

Doprostřed základny umístěte vytvořenou siluetu stromu. Je jasné, že může chvíli trvat, než najdete ideální pozici, kde bude strom dobře držet a nebude se nikam naklánět. Řádně jej připevněte k podložce, aby skutečně pevně držel na svém místě. Na jeho ramena umístěte kulaté podstavce a na ně potom přijdou vytvořené mističky. Do těchto mističek můžete dát zeminu a zasadit do nich květiny nebo nenáročné sukulenty.

Strom můžete barvami dozdobit dle vaší volby. Je-li vaše plotní konstrukce dostatečně kvalitní a jednotlivé kousky na sebe těsně přiléhají, můžete dovnitř nalít také vodu, a vytvoří se tak hezké zahradní jezírko.

Fotografie: Products Construction

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]