Moderní bydlení s možností zakotvit kdekoliv. Hausbót je opět v kurzu

Je stále více lidí, kteří se nechtějí poutat na jednom místě a tak volí cestu koupi hausbótu. Na jeden takový se společně podíváme. Jasně dokazuje, že bydlení na vodě už dávno není jenom výsadou různých námořníků a těch, co mají k řekám a dalším vodním tokům, jakkoliv velký citový vztah.

Unikátní konstrukce

Pokud byste snad chtěli tento hausbót vidět na vlastní kůži, je třeba vyrazit směrem k Moskvě, kde kotví. A tak si dost možná radši vystačíte s fotografiemi a naším popisem. Ten říká, že daný hausbót je unikátní tím, že je vyroben ze jednotlivých dílů, které lze sestavit a vytvořit podobné bydlení. Jde o technologii, která se dnes hojně využívá u dřevostaveb, tedy u takzvaných montovaných domů.

Dřevo jasně dominuje

Jelikož se jedná o hausbót, je celkem jasné, jaké konstrukce zde musí dominovat. Hlavním použitým materiálem je zde dřevo, které zajišťuje několik samozřejmostí. Třeba to, že dům může plout po vodě, to že tento dům lze také kdykoliv a kdekoliv postavit, stejně jako nezapomínejme ani na to, že dřevo zde výrazně přidává i na celkové estetice.

Nechybí nic, co je k životu potřeba

Tento unikátní hausbót kotvící nedaleko Moskvy je také unikátní ukázkou toho, že bydlení na vodě nemusí být ani skromné, ani nemusí být spojeno s kompromisy. Uvnitř najdou obyvatelé vše, co k životu potřebují. Nechybí obývací část, jídelna, kuchyňský kout, ale také ložnice, nebo hygienické zázemí. Vše, jako je v běžných domech nebo bytech.

Nádherný výhled do okolí

Kladem tohoto řešení je i fakt, že každý výhled z okna umí nabídnout i krásné výhledy do okolí. A to buď na břehy plné zeleně, tak samozřejmě i na téměř nekonečnou vodní hladinu. A komu by se daný výhled po nějakém čase už okoukal, zvolí to nejjednodušší řešení. Nahodí motory a může odplout kamkoliv jinam. To s běžným domem nikdo nikdy nedokáže.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]