Moderní byt připomíná dům. Velikostí, dispozicemi i materiály

Chtěli jste vždy bydlet v domě, ale nemůžete? Nezoufejte. Tento moderní byt vám ukáže, že i tam lze navodit atmosféru domu. Pokud by vás do interiéru tohoto bytu někdo vzal, tak si skutečně budete myslet, že nejste v bytě, ale jste v domě. Toto zajímavé řešené interiéru najdete v Madridu.

Velké otevřené prostory

Klasické domy jsou dnes typické tím, že mají otevřené dispozice, které navozují pocity velkého prostoru. Obojí umí nabídnout i tento moderní byt. Když se podíváte z jedné strany na druhou, dohlédnete od začátku do konce. To se vám u běžných bytů málokdy stane. Toto ale není jediný unikát.

Stylové dřevěné trámy

Atmosféru domu, a to hlavně staršího, dokonale navozují použité dřevěné trámy. Nejenom, že jde o zajímavý prvek z přírodního materiálu, ale jde i o věc praktickou, kterou se snaží opticky rozdělit jednotlivé segmenty daného interiéru. No řekněte sami, viděli jste někdy trámy v bytě? Tady jsou a vypadají opravdu velmi povedeně.

Možnost využít i patro

U větších domů není patro nic neobvyklého. Proto bylo jasné, že ho musí mít i tento moderní byt, aby přece jenom více připomínal to, že se obyvatelé nacházejí v rodinném domě, nikoliv v bytě. Do patra vedou praktické schody, a to samozřejmě není jenom na ozdobu, ale je i prakticky využité.

Důraz na designovou čistotu

Vše vypadá nádherně a čistě, což je dílem zkušených architektů, kteří vsadili na populární kombinaci dvou věcí. Přírodního materiálu v podobě dřeva a také bílé barvy. Obojí se skvěle doplňuje a perfektně ladí. Přitom jde o zcela rozdílné věci, jelikož jeden odkazuje na minulost a druhý spíše na budoucnost.

Potřeba dostatku světla

Zatímco u domů jsou možné velké prosklené stěny, u bytů je třeba využít jenom okna. I proto byl kladen důraz na otevřené dispozice, aby nevznikly žádné stíny a otevřené kouty, a aby se světlo dostalo do celého bytu. Jak je vidět, tato potřeba byla vyřešena velmi dobře a také velmi elegantně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]