Moderní dům ukazuje, že i v současné době lze využívat přírodní materiály

Když se řekne moderní dům, představí si každý jenom nemovitost, kde pro klasické přírodní materiály není místo. Někdy to sice platí, ale zároveň je třeba dodat, že vždy a všude to být opravdu nemusí. To vám můžeme ukázat v tuto chvíli, když se podíváme na zajímavý moderní dům, kde se s přírodními materiály opravdu nešetřilo. Kombinace současné architektury s těmito materiály může skvěle fungovat.

Povedená stavba v krásném prostředí

Moderní dům dnes najdete hlavně v různých satelitních městečcích, na periferiích velkých měst, kde je o přírodu nouze. V tomto případě to naštěstí vůbec neplatí. Tato stavba má kolem sebe mnoho přírody. A to jak v podobě krásných vzrostlých stromů a další vegetace, tak i v podobě tekoucí řeky. Opomenout nelze ani nádherné výhledy, které z nemovitosti dělají skvělé místo k životu.

Dřevo je téměř všude

Už jenom to, že jsou stromy všude okolo bylo důvodem, že tento přírodní materiál musí obsahovat i tento moderní dům. Architekti ho v interiérech použili více než dost. Nechybí třeba dřevěné podlahy, je tu také dřevěné obložení některých stěn, stejně jako zaujme třeba i jídelna se stolem z masivu. Navíc je dřevo využito hlavně ve svém přírodním odstínu, což je jedna z jeho nejpovedenějších a také nejzajímavějších podob.

Krásné prostorné místo

Použité dřevo ukazuje, že i v moderní nemovitosti dokáže navodit dnes tolik chybějící domácí atmosféru. K té však dokáže přispět také poměrně decentní kombinace barev, stejně jako prosvětlenost interiéru, které je dosaženo hlavně z důvodu velkých oken. Už tak prostorné otevřené dispozice se díky tomu mohou zdát ještě větší.

Uvnitř, nebo venku

Ne vždy je třeba trávit čas za zdmi, nebo za skleněnými plochami. Prostorná terasa s krásným výhledem, stolem a samozřejmě i místem ke grilování je jako stvořená k tomu, aby zde lidé mohli trávit čas určený k odpočinku, nebo se zde mohli dokonale bavit se svými přáteli, nebo svou rodinou.

Fotografie: Remax Québec

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]