Moderní industriální bydlení – trendy v interiérovém designu

Chcete bydlet stylově v moderním prostředí, které oceníte nejen vy, ale také vaše návštěvy? V posledních letech zažívá boom industriální vybavení domácností. Jednoduché minimalistické prvky nahradil průmyslový design.

Kombinace přírodních materiálů s kovovými konstrukcemi dodá vašemu domovu originální neotřelý vzhled. Pokud se vám nezamlouvá klasický rustikální styl a už vůbec netoužíte po obyčejném nábytku, který nijak nepodtrhne ducha místa, pak zkuste zaměřit svou pozornost právě na industriální nábytek.

Hlavní přednosti industriálního nábytku

Pakliže vybíráte výbavu do konkrétního pokoje a chcete, aby všechno bylo perfektně sladěné a vzájemně se doplňovalo, vsaďte na nábytek vasagle. Jejich kolekce v průmyslovém designu dodá prostoru originální vzhled. Výhodou tohoto setu je kromě zajímavého estetického provedení také jeho praktičnost. Robustní železná konstrukce, jež tvoří základ každého kusu, zajišťuje stabilitu a dlouhou životnost vybavení. Ostatní součásti nábytku jsou vyrobeny z odolného dřeva, které je výborným doplňkem chladného kovu. Díky tomuto univerzálnímu provedení se industriální nábytek hodí skvěle do obýváku, ložnice i třeba pracovny.

Jak sladit nábytek v průmyslovém stylu s ostatními prvky v pokoji

Abyste docílili kýženého efektu a zařizovaná místnost měla tu správnou atmosféru, musíte vhodně zvolit jak nábytek, tak ostatní prvky v pokoji. K robustnímu konferenčnímu stolku bude například dobře pasovat koženková sedačka na kovových nožičkách, na pracovní stůl zase postavte železnou lampičku s odhalenou žárovkou. Důležité je vyhnout se výrazným barvám a raději volit tmavší chladné tóny, jako je šedivá, tmavě modrá nebo hnědá. Nezapomeňte sladit také podlahu a zdi. Industriálnímu nábytku budou slušet přiznané cihly, betonová nebo masivní dřevěná podlaha, či dokonce odhalená elektroinstalace. Vše nakonec podtrhnete továrenským osvětlením.