Na odstranění skvrn použijte to nejúčinnější, isopropylalkohol

Trápí vás špinavý nábytek, který ne a ne vyčistit? Vyzkoušeli jste už hromadu věcí, ale nic pořádně nezabírá? Na odstranění skvrn použijte něco lepšího. Máme pro vás něco, co vám zaručeně pomůže a váš nábytek se znovu stane tou neodolatelnou a čistou součástí vašeho domova. Konečně se tak zbavíte dlouhodobých skvrn a zápachu. Stačí použít jednoduchou a naprostou přirozenou metodu čištění. Že nevíte jakou?

Světlé odstíny přitahují špínu více

Z hlediska nábytku bude řeč hlavně o pohovce. Pohovka patří mezi nejvíce používaný kus nábytku, neboť na ni trávíme mnoho času, odpočíváme, spíme, trávíme čas s rodinou, jíme, sledujeme televizi atd. Vzhledem k ke každodennímu používání se pohovka může velmi rychle zašpinit, především pokud se jedná o světlejší materiál. To ovšem neznamená, že bychom si pohovku ve světlých odstínech neměli nikdy kupovat, kdepak. Stačí jen znát vhodný a účinný způsob jejich čištění.

Povlak není vždy řešením

Možná vás napadá, že by bylo vhodné pokrýt pohovku nějakým povlakem, aby ke znečištění nedošlo. Věřte, že ne vždy je to to správné řešení. Špína se totiž dostane i přes povlak, a najednou budete mít špinavé věci dvě, místo jedné.

Mnohem lepší je pravidelně používat metodu, která udrží vaši pohovku čistou a svěží. Navíc se zbavíte dlouhodobě zaschlých skvrn. K provedení zmiňované metody budete potřebovat:

  • jednu houbičku z přírodního materiálu
  • jednu láhev isopropylalkoholu
  • jeden štětec

Postup čistící metody

Pokud máte vše připraveno, klidně se můžete pustit do očisty. Sami brzy zjistíte, že je lepší než kdejaké chemické prostředky. Navíc díky ní i výrazně ušetříte peníze. Silnou stránkou této čistící metody je právě isopropylalkohol, který je na odstraňování zaschlých skvrn velmi účinný. Jeho velkou výhodou je také to, že nepoškozuje barvu ani lak čištěného nábytku.

Metoda je opravdu jednoduchá. Vezměte si houbičku a namočte ji na nějakou dobu do alkoholu.  Následné ji vyjměte a otřete jí skvrny na pohovce. Nechte to chvíli účinkovat, a poté skvrnu opatrně vyčistěte připraveným štětcem. Skvrny by měly během chvíle nadobro zmizet.

Pozor na silný alkohol

Vidíte, jak jednoduché to je? Metodu čištění ocení zejména rodiny s malými dětmi, kde se skvrny objevují na denním pořádku. Kdyby si taková rodina měla neustále kupovat drahé čistící prostředky, zřejmě by se jí to velmi prodražilo. Upozorňujeme ovšem, abyste byli opatrní, neboť zmiňovaný alkohol má 99 %, a je tudíž velmi silný. Pro jistotu tedy láhev náležitě označte a schovávejte na bezpečné místo.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]