Na plevel zabírá jednoduchost. Použít lze nejen horkou vodu, alkohol či sůl

Trápí vás na zahradě plevel? Hlavně potom na vašich dlážděných cestách a chodnících? Pokud ano, ukážeme si, jak se ho zbavit. Drahá chemie z obchodů, nebo složité směsi a postupy nejsou vždy na místě. Na plevel platí jednoduchost. A to si společně ukážeme.

Horká voda

Začneme tím nejjednodušším způsobem, který jenom existuje. Pokud vás trápí plevel, zbavte se ho tím, že ho budete polévat vařící vodou. Stačí několik aplikací a vaše dlažba bude opět dokonalá.

Mulčovací kůra

Jak vám pomůže proti plevelu? Jednoduše. Ten potřebuje ke svému růstu a životu světlo. Když ho posypete mulčem, tak velmi brzy zahyne. Mulčovací kůru potom nemusíte vyhazovat, ale použijete ji klasicky na záhonech.

Alkohol

Klidně to může být vodka nebo slivovice, ale byla by škoda s nimi takto plýtvat. Proto pořiďte jiný alkohol, který na plevel několikrát aplikujete. A uvidíte, jako ho dobře, rychle a spolehlivě zahubí.

Sůl

Ano, i obyčejná sůl zabírá velmi dobře. Na plevel ji můžete klidně i standardně sypat. Nebo lze vytvořit silný solný roztok a ten následně aplikovat třeba pomocí rozstřikovače.

Jedlá soda

I tato běžná látka za pár korun pomůže s likvidací nežádoucích rostlin. Jak na to? Hodit se bude samotný prášek, kterým jednotlivé rostliny důkladně posypete. A dále nemusíte dělat nic.

Ocet

Jeho kyselost nenávidíme my a rozhodně ho nenávidí také rostliny. Hlavně když ho nijak neředíte a nalijete ho na ně ve svém standardním silném stavu. Ocet plevel zlikviduje jednou provždy.

Mýdlo

Ideální je smíchat tekuté mýdlo s vodou. Následně tuto směs aplikujete na plevel v několika následujících dnech. Složení mýdla a vyšší teploty venku zajistí, že budou nežádoucí rostliny minulostí.

Noviny

Ano, i ty vám mohou pomoci. Jak přesně? Podobně. Jako je tomu v případě mulče. Vaším cílem bude vytvořit stín. A tak je položíte na celý váš chodník nebo příjezdovou cestu. Za pár dní bude po problému.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]