Ve Středočeském kraji se rodině splnil jejich sen. Život v krásném domě je realitou

Fotografie: Se souhlasem GEBAS atelier architects

Tento moderní dům byl navržen pro rodinu maximálně se dvěma dětmi. Je v něm dostatek prostoru a asi mu ani nelze nic vytknout.

Tito manželé a jejich děti už nechtěli bydlet v malém bytě, ve kterém nebyl ani balkón ani zahrada. Chtěli mít něco vlastního, kde si budou moci vybudovat svůj domov. A proto hledali na internetu různé nabídky, ale nic se jim moc nelíbilo. Až jednoho dne uviděli dům, který byl přesně podle jejich představ. A tak se rozhodli, že si nechají postavit úplně stejný, dokonce i s podobným interiérem.

Dům ideální pro jednu rodinu

Může se zdát, že stavba domu je záležitostí na několik let. Ne však v tomto případě. Stavba byla zahájena v únoru roku 2017 a dům byl připravený k bydlení přesně za rok. Dům je ideální pro jednu maximálně čtyřčlennou rodinu a je navržený jako 5+kk. Zkrátka aby každé dítě mělo vlastní pokoj a všichni měli dostatek prostoru a soukromí.

Zastřešení domu

Tento rodinný dům má celkem plochu 232,32 m2, zastřešené parkovací stání 40,46 m2, a terasa s pergolou 31,86 m2. Je to dvoupatrový dům a je navržený do obdélníkového tvaru.

Dům je zastřešený sedlovou střechou s betonovou krytinou, vystupující části zase plochou střechou s foliovou krytinou a střecha garáže se skladem je částečně sedlová z vazníků a betonovou krytinou, a částečně plochá s foliovou krytinou.

První patro

V prvním patře se nachází vstupní zádveří s šatnou, technická místnost, obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem, který si majitelka domu nemůže vynachválit protože je opravdu prostorný. Dále také spíž, pracovna se šatnou, herna, koupelna a samozřejmě schodiště. V tomto patře tráví rodina vlastně celý den. Z obýváku vás určitě zaujme vstup na krásnou krytou terasu.

Druhé patro

Druhé patro slouží spíše k odpočinku, protože jsou tam dětské pokoje s šatnami, ložnice rodičů, také s šatnou a chodbou, 2 koupelny i se záchodem a také galerie. Všichni mají dostatek svého soukromí a to je pro ně to nejdůležitější. V bytě se totiž jen mačkali a tady se mohou konečně pořádně nadechnout.

Majitelé si přesně takový dům přáli

Manželé si před lety prohlédli podobný dům, jako je ten jejich, a velmi se jim zalíbil. Dokonce si přáli i podobný interiér a stejně uspořádané místnosti. Co se týče materiálu, chtěli manželé dřevostavbu a také si přáli garáž, která nebude přímo spojena s domem. Dětské pokoje jsou rozvrženy tak, aby každé dítě mělo svoji vlastní šatnu a v ložnici šatna také nemohla chybět. Nyní jsou opravdu spokojení.

Zdroj: GEBAS atelier architects

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]