Klasický pravoúhlý tvar místností má výhodu v tom, že nepotřebujte nábytek na míru. Co když je ale místnost nepravidelná? To se může jevit jako problém. Zvláště, když jsou v daném prostoru i okna. V tu chvíli může daný prostor zůstat takzvaným hluchým místem. Ne však nezbytně. Stačí nápad, trocha šikovnosti a výklenek v domě lze zajímavě inovovat.
Začalo to dřevěným roštem
Muž se rozhodl, že dané místo nechte zůstat prázdné. A jelikož objednaný nábytek na míru by byl zbytečně drahý, tak se rozhodl, že si vše vyrobí sám, svépomocí. A pustil se do práce. Vše začal dřevěným roštem, který končil přesně pod okny a který vyplňoval celý výklenek a opticky tak vyrovnával do pravého úhle celý prostor kuchyně, kde byla z obou stran pracovní deska.
Rošt zakryl deskami
Když byl rošt hotový, tak vzal dřevěné desky a ty umístil na dřevěnou konstrukci. Vršek pokryl celý, zatímco ve spodní části nechal dvě mezery. Najednou už jeho konstrukce vypadala esteticky mnohem lépe a už se mohlo začít přemýšlet i o praktickém využití, které jeho nábytek na míru měl samozřejmě mít.
Víko úložného prostoru
Jednotlivé dvě mezery, tedy dva čtvercové otvory byly doplněny jedním větším víkem. To proto, aby prostor nebyl vidět a zároveň byl snadno přístupný. Uvnitř se totiž nacházely úložné prostory, kam se dalo dát vše, co už v klasických kuchyňských skříňkách nemělo své místo. Bylo to stále v kuchyni, bylo to stále po ruce, a přitom to bylo dobře schované.
Deska na sezení
To poslední, čím svou konstrukci doplnil a vylepšil, byla deska na sezení. Vznikl zde nábytek na míru, který nabízí také prostor k odpočinku. Třeba když se čeká, než se něco začne vařit, nebo když se něco hledá v kuchařské knize, což se ne vždy dělá dobře ve stoje. Díky dostatečně pevné konstrukci a sedací desce se není nutné bát ani nosnosti, která zvládne bez problémů i několik osob.