Velkolepý statek z roku 1835 prošel důkladnou rekonstrukcí s povedeným výsledkem

Kanada a Spojené státy americké nabízejí svým obyvatelům neskonalé možnosti, kam patří nejenom tento statek. Jednou z nich jsou i rozsáhlé pozemky, na kterých si mohou postavit svůj dům. Mnoho Američanů a Kanaďanů, tak bydlí ve velkých rozlehlých sídlech, která připomínají statky.

Příkladem je i velkolepý statek, který můžete obdivovat na fotografiích, který se nachází pouze čtyřicet pět minut jižně od Montrealu. Původně se zde nacházela farma, která byla postavena již roku 1835, a okolo ní byly rozsáhlé zemědělské pozemky. V nedávné době byl domů zrekonstruován a výsledkem je statek moderního charakteru.

Moderní statek s historií

Uvnitř rozsáhlé budovy se nachází velké množství nejrůznějších místností a prostor. Ze vstupní haly můžeme dále pokračovat do prádelny či šatny, oba tyto prostory jsou od haly odděleny vkusnými posuvnými dveřmi.

V prádelně je dostatek místa nejen pro pračku, ale i sušičku a také několik skříní k uložení čistého prádla. Další místností, kterou v přízemí tohoto statku nalezneme, je luxusní koupelna, která díky použití netradičních materiálů, především kamene a dřevěných trámů, působí velmi originálním a starobylým dojmem.

Po moderních schodech se dostaneme do dalších částí budovy, které v sobě snoubí velmi vkusným a originálním způsobem nové a staré, moderní a tradiční.

Příkladem je pracovna, ve které jsou stěny obloženy původními kameny a dřevem, ale stůl, židle a police jsou moderního designu.

Další místnost, která je velmi zajímavá svým interiérem, je ložnice.

Moderní nábytek spolu s trámy na stropě opět vytváří zcela jedinečnou atmosféru, k ložnici náleží i samostatná šatna a koupelna.

Prostor pro vše, co k životu potřebujete

Největší místností celého domu je propojená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem. Všechny místnosti jsou zařízeny ve stejném stylu, což přispívá ke sjednocenému dojmu celého prostoru. Spojení kamenného obložení stěn s původními dřevěnými trámy dává prostoru jedinečné kouzlo. V obývací části se nachází pohodlná kožená sedačka, ze které lze pozorovat oheň v moderním v krbu či se dívat na televizi. V jídelní části se nachází velký stůl se šesti pohodlnými křesly z červené kůže.

I kuchyně je zajímavým spojením nového a starého. Moderní spotřebiče zajišťují novodobý komfort, ale celkový ráz kuchyně má kouzlo starých časů.

Navíc celý velký prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje disponuje velkým množstvím přirozeného světla, neboť je prosvětlen nejen okny nacházejícími se na jednotlivých stěnách, ale také světlem, které přichází ze střešních oken.

V podkroví poté nalezneme další prostory, především tři oddělené ložnice a také hernu pro děti.

Fotografie: Michael Hadley

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]