Návrat do minulosti díky domu ve Viktoriánském stylu, který byl postaven v roce 1900

Hledáte inspiraci pro rekonstrukci vašeho domu? Nebo plánujete postavit zcela nový a rádi byste se podívali, jak lze takový domov zařídit? Pak je dnešní článek přímo pro vás. Bydlení ve viktoriánském stylu je totiž stále in, ačkoliv se jedná o více než sto let starý styl.

Dům je navíc umístěn v úžasné lokalitě s okouzlujícím výhledem do přírody. Nahlédněte s námi za zdi tohoto stylového baráčku a pojďte se pokochat jeho interiérem, který je jako z pohádky o princezně.

Dům byl postaven v roce 1900

Jde tedy o poměrně starou stavbu, která je ale stále v úžasném stavu. Už jen to, jak vypadá venku, nás oslovilo. Zahrada je pěkně udržovaná a plná zeleně. Fasáda je vyřešená krémově bílými obklady, které skvěle kontrastují s bledě modrou střechou, dveřmi, okny a schody.

Tento viktoriánský klenot najdete až za kanadským Montrealem. Co vám ale brání v tom si obdobně vyšperkovat i váš vlastní domov? Viktoriánský styl je totiž stále in.

Vila je umístěna na břehu řeky Richelieu. Díky tomu je okolí neustále zelené a vyznačuje se vlahým počasím. Od řeky neustále pofukuje svěží vánek a majitelé se do ní mohou kdykoliv nerušeně zaposlouchat. Žádný rachot od aut nebo hromadné dopravy. Zde se budete opravdu cítit jako v jiném světě. Z domu můžete hledět ven velkými prosklenými tabulemi na pěkně udržovanou zahrádku, dvorek a dohlédnete až k řece.

Nadčasový viktoriánský styl

Ačkoliv byl dům několikrát rekonstruován, majitelé se vždy rozhodli zachovat viktoriánský interiér a dekorum. Líbí se nám především masivní dřevěné schodiště a všudypřítomné lišty. Tento styl je navíc skvěle doplněn moderními prvky, a tak šikovně spojuje jak minulost, tak současnost, aniž by došlo k narušení jedinečné atmosféry.

Z předsíně vejdete francouzskými dveřmi do kuchyně, která je doslova uměleckým dílem. Ozdobné trámy, barevné vitráže, květiny a tapety s ornamenty, vše vytváří až secesní dojem. Zde by byla opravdu radost vařit.

Kuchyň sdílí prostor s jídelnou, která je rovněž dekorována do romantického stylu. Vedle kuchyně najdete vstup na zimní terasu, která je rovněž prosluněna světlem z velkých oken.

V dalším pokoji najdete luxusně vybavený obývací pokoj s křídlem. Tapety jsou doplňovány vyštukovaným stropem se zajímavými vzory. Podlaha je vyparketovaná.

Koupelna je rovněž originální a nezapomenutelná. Je zařízená ve starožitném stylu s typickými tapetami a stropem s ornamenty. Podívejte se na to elegantní zrcadlo a krásnou vanu. Tato koupelna vás doslova přenese v čase.

Líbí se nám také stylově zařízená pracovna, ve které dominuje modrá barva a červené dřevo. Vrchní patro a ložnice jsou rovněž luxusní a jako z pohádky.

Fotografie: Bianca Filion Beaulieu / Michel Robichaud

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]