Trendy v bydlení, které najdete v každé domácnosti – pokojovky, rustikální dřevo, černá i bílá, marocké obklady, sklo

Trendy v bydlení se mění stejně tak, jako se mění móda v odívání a dekorativní kosmetice. Ne sice tak závratnou rychlostí, ale přece. Kvůli módní vlně nebudeme určitě měnit celý svůj šatník. Stačí jen pár žhavých kousků a dobře je sladit s tím, co už máme. V podstatě totéž se děje v oblasti bydlení.

Nemusíme kvůli tomu kompletně překopat interiér. Stačí trocha inspirace a pár prvků, díky kterým domácnost dostane nový směr. Vnést trochu osvěžení do stávající domácnosti není nikdy určitě na škodu.

Pokojové rostliny

Pokojové rostliny se těší oblibě a momentálně zažívají návrat. A nejde ani tak o kvetoucí krasavice, jako o přítomnost prosté zeleně. Čím zelenější – tím lepší. Pro domácnosti je to jen dobře, protože kytky čistí a zvlhčují ovzduší, navíc jsou učiněným balzámem pro duši a pastvou pro oko.

Rustikální dřevo

Prvky venkova jsou velmi útulnou záležitostí a není tedy divu, že se promítají i do moderně zařízených interiérů. Rustikální prvky dřeva se mohou v interiérech objevovat v podobě lavice, komody, židlí, rámu zrcadla či obrazu, ale i různé dekorace: sošky, vázy, poličky. Velmi oblíbené jsou i napodobeniny rustikálního dřeva v podobě tapety, kterou lze umístit za postel, do knihovny nebo na menší ploše v kuchyni.

Marocké obklady

Ať už jde o dlažbu nebo obklad, jsou oblíbené. Ačkoliv jsou spíš součástí marocké a andaluské architektury, objevují se v poslední době také v moderních interiérech. Protože jsou vyráběny ručně, jde vždy o naprostý originál. Vídat je můžete jak v kuchyních, tak koupelnách. Nějakou tu korunu vám mohou ušetřit zdařilé imitace.

Černá a bílá

Tyto dvě barvy snad nikdy nevyjdou z módy a budou nás stále doprovázet. Zatímco bílá je typická pro milovníky vintage či provance a je tady už delší dobu, černá je v roce 2018 naprostou novinkou. Kombinace bílé a černé můžete spatřit například ve skandinávském stylu (nicméně jde pouze o černé doplňky). Méně odvážní s touto barvou šetří, ale troufalejší zahalí svou domácnost kompletně do černé. Od jídelního servisu, přes spotřebiče i nábytek.

Lesk a sklo

K dalším módním prvkům pro rok 2018 patří chrom, sklo, lesk, zrcadla. Máte-li doma skleněný stůl, který vám už lezl na nervy, tak jej oprašte, naleštěte a radujte se. Výjimkou není ani zrcadlový nábytek (komoda či noční stolky). Se zrcadlovým nábytkem se to však nemá přehánět. Bohatě stačí dva až tři kousky na domácnost. Zatímco co chrom a sklo studí, dřevo příjemně hřeje. Jde o zajímavé a vyvážené spojení.

Obrázek: pixabay.com