Stavitel-samouk vytvořil harmonii dřeva, skla a rezavého plechu. Sám si postavil maličký dům

Fotografie: Nanda Sluijsmans / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Snažili jste se někdy postavit svůj vlastní dům? Stavitel-samouk Matt to dokázal a vytvořil si maličký dům snů, který kombinuje dřevo, sklo a plech v dokonalém stylu.

Sen mnohých lidí střední a nižší třídy je postavit si domeček a tam spokojeně žít. Někteří jsou takoví, kteří si domek chtějí postavit vlastními silami. Lidé se holt drží hesla, že správný muž by měl zasadit strom, postavit dům a zplodit syna. Matt se rozhodl postavit si svůj vlastní dům na kolech. S velmi málo zkušenostmi se stavebními pracemi dokázal vytvořit funkční a krásný dům, který kombinuje dřevo, sklo a plech v dokonalém stylu.

Exteriér z recyklovaných materiálů

K dokončení svého díla použil recyklované materiály a dokázal prokázat svůj talent a fantazii nad rámec představivosti. Po 10 měsících tvrdé práce si vytvořil domov svých snů, který dokázal ohromit svou jedinečností a krásou. Pro exteriér zvolil Matt dřevěné materiály a plechové panely v různých odstínech, včetně těch rezavějších. Vchod je tvořen majestátními dveřmi ze dřeva a železa s unikátními klikami z jelení rohoviny.

Velmi útulný interiér

Interiér domu působí stejně rustikálně, jako je pohodlný. Ke vstupu Matt umístil krb, který slouží jako zdroj tepla a dekorativní prvek. Obývací část je vybavena velkou pohovkou, konferenčním stolkem a různými detaily, které dodávají domu potřebné teplo. V kuchyni se stavitel rozhodl pro speciální materiály, jako je měď dřezu, již použil i v koupelně, a dodal domu ještě charakterističtější vzhled.

Abyste se dostali do ložnice, musíte vylézt po žebříku a dostat se do horního patra. I když je tento prostor menší než zbytek domu, Matt je s ním naprosto spokojen, protože dokonale splňuje jeho potřebu intimního místa na spaní. Tento dům je nejen velmi krásný a originální, ale také velmi praktický. Díky tomu, že je postaven na kolech, může Matt cestovat a přestěhovat se prakticky kamkoliv a mít svůj domov stále s sebou. Je to ideální řešení pro lidi, kteří touží po svobodě a zároveň potřebují střechu nad hlavou.

Matt si tedy nejen postavil dům svých snů, ale také získal mnoho fanoušků a stoupenců, kteří ho podporují v jeho kreativním a nezávislém stylu života. Využívání recyklovaných materiálů je čím dál větší světové téma, proto je Matt takto oblíbený. Tento projekt ukazuje, že když máte touhu a odhodlání, můžete dosáhnout nemožného.

Mattův projekt ukazuje, že recyklace a udržitelnost mohou být vynikajícím způsobem, jak vytvořit krásné a funkční bydlení. Použití starých, ale stále funkčních materiálů a kombinace různých prvků může vést k úžasným výsledkům. Tento dům je dokonalým příkladem toho, jak mohou kreativita a snaha vést k úspěchu.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]