Rekonstrukce kuchyně s minimálním rozpočtem. Žena zvládla téměř nemožné

Že musí být rekonstrukce kuchyně drahá a musí stát desítky až stovky tisíc? Tato žena si to také myslela, dokud neměla nápad. Ten spočíval v tom, že kuchyni nebude rekonstruovat celou, ale jenom ji vylepší. A to samozřejmě svépomocí, což se pozitivně podepíše na nákladech. Když je všechny spočítala, tak tomu téměř nemohla uvěřit. Všechno jí vyšlo na částku kolem 3 tis. Kč.

Stačilo uklidit a vymalovat

Je až s podivem, jak hodně udělá několik běžných věcí. A sem se řadí důkladný úklid, díky čemuž se odstraní i zašlá špína a obnoví se vzhled původního nábytku. Ten začne doslova zářit, což znamená, že  v tu chvíli vypadá doslova jako nový. Potom postačí i nový nátěr stěn, který také není nijak drahý a na výsledku se také podepíše velmi pozitivně.

Včetně nové podlahy

V částce, která byla vynaložena v případě rekonstrukce kuchyně, je i nová podlaha. Zvolen byl designově příjemný dřevěný dekor u celkem levné vinylové podlahy. A pokládka? Ta byla hračkou. Zvolila se nalepovací varianta, která byla položena přímo na původní dlažbu. Je to netradiční řešení, ale když se spěchá a hledí se na náklady, jde to řešení i velmi zajímavé.

Nové nátěry skříněk

Původní skříňky zůstaly, pouze došlo k tomu, že byly natřeny. Místo původního dřevěného dekoru byla zvolena bílá barva. Ta je nejenom moderní, ale také skvěle kontrastuje s tmavou podlahou. Navíc  dokáže tuto kuchyni také zajímavě opticky zvětšit. A cena? Stačila plechovka barvy a štětka, takže opět jenom pár korun.

Hodně udělá také úklid

Rekonstrukce kuchyně byla dokončena také úklidem. Stačí trocha organizace, stačí schovat to, co nemá být vidět a výsledkem je poměrně povedený a čistý design, což jenom ukazuje na to, jak jednoduché to může být. A v tomto případě byly náklady nula, jelikož stačilo schovat věci, které by neměly na kuchyňské lince být.

Fotografie: Imgur

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]