Skandinávský styl může proměnit malý byt na útulné místo k životu

Skandinávský styl je poslední roky velkým hitem jak pro svou celkovou útulnost, tak i zajímavou praktičnost. Tento byt je toho důkazem. Jde totiž o nemovitost celkem malou, která má jenom 35 metrů čtverečných. Skandinávský styl zde byl zvolen jak proto, aby i přes malou velikost působil jak útulně, tak samozřejmě i prakticky. Podívejte se dovnitř a zjistěte, v čem je unikátní.

Bílá barva a dostatek světla

Tím prvním, čím je tento byt a jeho skandinávský styl unikátní, je použití barev a světla. Primárně bílá barva, spolu s dostatkem denního světla mají pozitivní vliv na to, že interiér působí mnohem větší, než ve skutečnosti je. Díky tomu interiér zaujme jak svou designovou čistotou, tak i tím, že se v něm rozhodně nelze cítit stísněně. Naopak.

Praktické otevřené dispozice

Druhým celkem zajímavým unikátem jsou otevřené dispozice. I tady se ukazuje unikátnost, jakou skandinávský styl má. Pokud je zde nutnost oddělit jednotlivé prostory, není k tomu použita klasická zeď, ale například tato povedená stěna, která odděluje obývací část od ložnice. Je navíc jak praktickým, tak i estetickým prvkem.

Pomoc v podobě zrcadel

Zajímavými prvky jsou i zrcadla, která na první pohled navozují dojem, že jde opět o prvek spíše estetického rázu. To je samozřejmě pravda, ale opomíjet nelze ani samotnou praktičnost. Zrcadla dokážou opět pomoci k tomu, aby se už tak malý prostor dokázal opticky zajímavě zvětšit. I proto jsou součástí jak obytné části, tak například i ložnice.

Zajímavé designové prvky

Daný byt rozhodně vyniká i svými designovými prvky. Co skandinávský styl přímo charakterizuje, to jsou kombinace bílé s šedivými a tmavými prvky. To ale není to jediné, co lze u tohoto bytu najít. Unikátem je rozhodně zajímavá kuchyně s klasickou cihlovou zdí, což je efekt, který vypadá velmi unikátně.

Doladěno k dokonalosti

Vzhledem k velikosti bytu se neřešil jenom design a celkové optické zvětšení, ale muselo se řešit i to, kam dát věci. I proto vznikla celá řada důmyslných úložných systémů, které přispívají k celkové praktičnosti.

Fotografie: Erikolsson

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]