Nechtěl klasický dům, rozhodl se tedy pro netradiční bydlení v jeskyni

Každý z nás čas od času touží po tom bydlet na klidném místě, daleko od všech lidí, civilizace a starostí. A tak vznikne bydlení v jeskyni. I když je fakt, že ne všem z nás se to podaří. Dnes vám ale přinášíme příběh muže, který tento svůj sen dovedl do konce a postavil si dům ve staré jeskyni. O tom, jak útulné a moderní může toto bydlení být, se přesvědčte sami.

Životní změna

Příběh Angela Mastropiesta je opravdu velmi nevšední. Jeskyni poprvé objevil již v roce 2009 při projížďce na kole, kdy mu jeskyně poskytla ukryt před deštěm, a on tak zjistil, že tato jeskyně, která se nachází ve Wyre Forest nedaleko Birminghamu v Anglii, má velmi zajímavou historii a že byla obývána více než sedm set let. Poslední obyvatel z jeskyně odešel na začátku šedesátých let dvacátého století, od té doby byla jeskyně neobydlená.

Angela tato jeskyně velmi zaujala. Rozhodujícím impulsem pro koupi jeskyně však byla diagnóza roztroušené sklerózy, kterou mu lékaři sdělili o několik málo let později. On se rozhodl, že se nechce vzdát, ale chce žít na plno a postavit si svůj dům snů. V roce 2015 tak jeskyni koupil a rozhodl se ji kompletně zrekonstruovat a vybudovat v ní moderní bydlení pro celou rodinu.

Topení, voda i internet

Angelo prací v jeskyni strávil více než tisíc hodin. Za zmínku stojí také to, že naprostou většinu prací provedl zcela sám. Výsledkem je velmi originální bydlení, které disponuje věcmi, které bychom v jeskyni nečekali, například podlahové topení, internet či tekoucí vodu.

Většina materiálů, které v domě použil, jsou přírodní, především kámen a dřevo, pitnou vodu bere Angelo ze studny, kterou si sám vykopal, na koupání používá dešťovou vodu. V jeskyni se nachází obývací pokoj s krbem, vybavená kuchyně se sporákem či lednicí, koupelna a ložnice. Stěny všech místností jsou natřeny na bílo, což přispívá k prosvětlení všech místností, stejně jako okna a prosklené dveře.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]