Kočky vodomilky aneb Plemena koček, která se nebojí vody a lze je v klidu koupat

Fotografie: Depositphotos

Je známým faktem, že většina koček se opravdu nevyžívá ve vodě. Existují ale plemena, která se vody nebojí, a tak se mohou v klidu koupat.

Předpokládá se, že všechny kočky se bojí vody. Většina zástupců koček při pohledu na naplněnou lázeň, když tuší úmysly majitele, utíká tak rychle, jak jen může – koneckonců, mohou se utopit. Jsou ale kočky, které se doslova na genetické úrovni vody nebojí. Některé ji dokonce milují. A často jsou připraveny nejen na koupání v koupelně, ale také v přírodních nádržích. Které kočky se tedy klidně a rády nechají vykoupat?

Turecká van a mainská mývalí kočka

Pro kočky plemene turecká van je voda jejich přirozeným prostředím. Felinologové nazývají rodištěm tohoto plemene jezero Van, které se nacházelo na území starověké Arménie. Kdysi to byly divoké, domorodé kočky, které žily na březích jezera a živily se chytáním ryb a myší. A asi vám dojde, že abyste chytili rybu v jezeře, musíte se dobře umět potápět. Turecké van jsou proto vynikajícími plavci.

Mainská mývalí kočka chová velkou lásku k vodě. Výhodou je, že je tomuto plemenu jedno, v jaké nádobě se voda nachází. Pokud se jedná o misku s pitnou vodou, pak si buďte jisti, že kočka si s touto vodou po napití určitě bude hrát a s největší pravděpodobností ji převrátí. Pokud mainskou mývalí chcete vykoupat, nejenže vás bude milovat, ale také ji dost možná z vany plné vody jen tak nedostanete.

Habešská kočka a japonský bobtail

Původ plemene habešské kočky je dodnes poměrně velkou záhadou. Podle jedné verze se tyto kočky poprvé objevily v pobřežních oblastech Indického oceánu. Velkou vodu proto geneticky znají a nebojí se jí. Navíc si v ní rádi hrají a koupou se. Vanu vnímají jako osobní aquapark, takže svého mazlíčka můžete bezpečně koupat a házet po něm hračky, aby je zároveň ve vodě „lovil“.

Fotografie: Pixabay

Japonský bobtail má nepromokavou srst, jinak by to nemohla být domorodá kočka ze Země vycházejícího slunce. Koupání těchto koček se ale kupodivu doporučuje pouze tehdy, když se bez mytí opravdu neobejdete. Je to všechno o tomto vodoodpudivém účinku jejich srsti. Japonské kočky se neuvěřitelně těžko navlhčí, a tím pádem se i těžko umývají. Tyto orientální kočky se však vody vůbec nebojí a budou plavat všude, kde budou moci.

Zdroj: Novochag

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]