Nejkrásnější růžové květiny do zahrady, díky kterým vznikne romantický koutek lákající k odpočinku

Fotografie: Freepik

Na jaře se vyplatí osázet svou zahradu nejrůznějšími barevnými květy, které později ozdobí a nádherně doladí vaše místo relaxace. Růžové květiny patří k těm vůbec nejoblíbenějším, které dodávají zahradním kompozicím hodně šarmu a romantiky.

Chcete-li na zahradě vytvořit útulný kout, který bude působit příjemně a lákat k obdivu, pak zvolte květiny v různých odstínech růžové. Takové kompozice vytvoří v zahradě výjimečně romantickou atmosféru. Na které růžové květy stojí za to vsadit?

Jiřina

Je to jedna z nejkrásnějších růžových květin. Tato trvalka má asi několik tisíc odrůd, které se liší tvarem, výškou, tvarem a barvou květů. Řízky této rostliny by měly být zasazeny do země, jakmile odezní příliš nízké teploty. Nejlepší čas na výsadbu bývá v polovině května – rostlina pak bude kvést od července do září. Tyto květiny milují slunce, takže je nejlepší je zasadit na slunném místě, daleko od korun stromů. Vyžadují úrodnou, dobře odvodněnou a vlhkou půdu.

Fotografie: Freepik

Begonie

Na jaře také stojí za to vysadit begonii. Je to jedna z nejdéle kvetoucích trvalek. Má mnoho odrůd, které se liší barvou a velikostí. Tyto květiny mohou být zasazeny do květináče již v březnu a přesazeny do země, jakmile skončí jarní mrazy. Begónie se nejlépe vysazují na mírně zastíněném místě se spoustou rozptýleného světla a chráněné před větrem. Substrát by měl být úrodný, humózní a dobře odvodněný. Rostlina by měla být pravidelně zalévána.

Šuškarda

Slyšeli jste o této rostlině? Má neobvyklý název, ale vypadá skutečně nádherně. Vyznačuje se četnými květy shromážděnými v dlouhých květenstvích měřících od 15 do 30 cm. V závislosti na odrůdě mohou být květiny bílé, lila, růžové nebo fialové. Do zeminy se cibule vysazují na podzim nebo na jaře, zatímco semena se vysévají v březnu nebo v dubnu. Rostlina obvykle kvete od července do září a má raději slunné nebo mírně chráněné polohy.

Růžová kala

Výsadba kal by měla započít v březnu nebo dubnu – měly by být vysazeny v květináčích a skladovány v mírně chladné místnosti při teplotě 15-16 stupňů. Později lze kaly přesunout na zahradu, zhruba v polovině května. Kala kvete od června do srpna a má ráda slunné polohy s lehkou a dostatečně vlhkou půdou.

Fotografie: Freepik

Srdcovka

Ukázalo se, že srdcovka je jednou z nejromantičtějších zahradních rostlin. Je to hustá trvalka s převislými výhonky. Její květy vypadají jako malá srdíčka visící vedle sebe podél celého stonku. Kromě toho lahodí oku také svými modrozelenými listy připomínajícími kapradiny a krásně kvete v květnu a červnu. Rostlina může být vysazena od začátku dubna do konce září. Je to vytrvalá rostlina, která může růst několik desítek let. Srdcovka na konci léta zdánlivě odumírá, ale není třeba se bát, na jaře příštího roku opět poroste. Srdcovka by měla být zasazena na mírně zastíněném místě v úrodné humusové půdě.

Pivoňka

Pivoňka se může pochlubit nádhernými květy v různých odstínech růžové. Obvykle má velké plné květy, které vypadají skvěle na záhonech. Pivoňka je také úžasná jako řezaná květina, která vždy potěší každou ženu. Tuto rostlinu je nejlepší vysazovat od druhé poloviny srpna do poloviny září. Pokud byla pivoňka zakoupena s holým kořenem, může být vysazena na jaře (březen až květen) nebo na podzim. Pivoňka je rostlina s dlouhou životností a na jednom místě může růst několik let. Mělo by se však o ni však náležitě starat, aby hojně kvetla. Pivoňka nemá ráda přesazování, proto pro ni vyberte správné místo a už jej neměňte. Místo by mělo být slunné a půda by měla být úrodná, humózní a mírně vlhká.

Zdroj: Redakce