Myčky na nádobí uživatelům umožňují šetřit mnoho peněz. Programy mytí se od sebe ale značně liší

Fotografie: Depositphotos

Jedním z nejoblíbenějších domácích spotřebičů je myčka na nádobí. Ušetříte s ní hromadu času a díky správně nastavenému programu i peníze.

Myčka na nádobí je skvělým pomocníkem, pokud vás dennodenně straší hromada špinavého nádobí v kuchyni. Stačí nádobí poskládat do myčky a nechat veškerou špinavou práci na ni. Správným používáním myčky nejen prodloužíte její životnost, ale také můžete ušetřit hromadu peněz. Podpořte myčku při odvádění skvělé práce a nastavte ji vždy na tento program. Vyhnete se tak neustálému vyhodnocování a přemýšlení nad tím, který program je pro mytí nádobí momentálně nejvhodnější.

Co je program AUTO

Modernější myčky na nádobí mají naprogramovaných několik mycích programů, ze kterých si můžete vybírat. Program AUTO bývá někdy nazýván jako Sensor, Sensor Wash nebo Auto Wash a jedná se v podstatě o totéž. Tento program sám vyhodnotí míru zašpinění nádobí v myčce a následně určí nejlepší mycí program. Myčka sama si určí teplotu vody i vhodnou délku mycího cyklu. Při každé várce nádobí senzory vyhodnocují stav nádobí uvnitř.

Proč se vyplatí používat tento program

Díky senzorům umístěným uvnitř dokáže myčka sama vyhodnotit, zda je uvnitř mastné nádobí, které je potřeba umýt důkladně a při vysoké teplotě, nebo je naopak naplněna jen pár kousky, jež ani nejsou moc špinavé. V takovém případě myčka zvolí kratší program při nižší teplotě. Ve většině případů dokáže myčka zvolit lepší program, než který byste vybrali vy. Používáním tohoto programu myčku zbytečně nepřetěžujete, a navíc si ušetříte čas přemýšlením nad vhodným mycím cyklem.

myčka nádobí
Fotografie: Pixabay

Rozdíl mezi programem AUTO a ECO

Program AUTO znamená, že si myčka automaticky sama zvolí nejvhodnější program mytí nádobí. ECO v tomto případě neznamená ekologický, ale ekonomický. Při tomto programu bude myčka mýt nádobí s nižší spotřebou vody a při nižší teplotě. Na druhou stranu tento mycí cyklus trvá déle. Delší je i doba schnutí nádobí, vlivem nízké teploty a při velkém znečištění se může stát, že nádobí nebude dobře umyté. Program AUTO naopak dokáže šetřit množství používané energie i vody, ale musíte ho používat jen při zcela naplněné myčce.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]