Záhada mizejících ponožek vyřešena. Po odmontování přední části pračky je vše hned jasné

Fotografie: Freepik

To si člověk vypere, prádlo skládá a urovnává… a najednou zjistí, že mu (opět!) chybí ponožka do páru, nebo nejlépe celý pár. Jak je to možné? Vysvětlení je jednodušší, než byste očekávali.

Každému se někdy stalo, že se musel rozloučit se svým oblíbeným párem ponožek, protože už z něj jaksi nebyl pár. Nebylo po praní horšího pocitu, než když jste zjistili, že z vašich ponožek se stala samostatná jednotka, kterou už moc nevyužijete. Před jejím vyhazovem vás ovšem může zachránit objev ženy, která celou záhadu s mizejícím prádlem vyřešila. Kdo ví, možná objevíte i dávno ztracené prádlo, u kterého jste již byli smířeni, že odešlo někam do limba.

Žena vyřešila dlouholetou záhadu

Cathy Hinz se jednoho dne rozhodla, že už ji nebaví prát ve stylu loterie, kdy neví, jestli po vytažení bude všechno prádlo pohromadě. Rozhodla se proto tajemství pračky vyřešit a šla na to zostra. Rovnou totiž požádala manžela, aby bílý spotřebič rozebral. Tomu stačilo odmontovat přední část pračky a bylo hned jasné, kam všechny ty ponožky celé roky mizely. Krom ponožek také našla spodní prádlo, kreditní kartu a sedm dolarů (cca 150 Kč).

Fotografie: Unsplash

Jak je možné, že se tam všechny ty věci dostaly? Může za to těsnění, které odděluje prací buben od zbytku zařízení. Během otáčení se ponožky a další malé předměty nasávají do díry. Pak už je celkem jednoduché zapadnout do konstrukce pračky. Technik kvality James Darmstadt, k tomu sdělil, že je to naprosto běžný jev a není se čemu divit. Pokud ale nejste odborník na pračky, tak pro vás může být tento objev šokující a nápomocný.

Jak problém s mizejícím prádlem jednoduše vyřešit

Ještě, než se do řešení problému pustíme, je možné, že i přes rozebrání pračky jste požadované prádlo nenašli. Je nezbytné zkontrolovat i okolí pračky, to prádlo prostě zmizet nemohlo. Podívejte se za pračku, pod pračku a pokud se v okolí nachází jakákoliv škvíra či mezera, koukněte i tam. Ovšem spoléhat se a to, že se prádlo stejně najde, je složitější varianta. Jednodušší je problému zabránit hned od začátku.

Fotografie: Unsplash

Prvním řešením může být pořídit si pytel určený k praní prádla. Do něj můžete všechny ponožky vložit a následně jej bezpečně uzavřít. Zvláště pro rodiče s malými dětmi bude tento tip užitečný, jelikož zde platí pravidlo „čím menší, tím větší je šance ztráty“. Výhodou je, že z pračky můžete pytel rovnou vložit do sušičky. Trošku složitější řešení je připevnit k sobě každý pár špendlíkem či sponou.

Zdroj: Reviewed

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]