Nenechte si zkazit konec léta vodou utíkající z bazénu

Fotografie: Shutterstock

Léto je v plném proudu a s ním i dlouhé trávení času na zahradě a v bazénu. Pokazit jej však může unikající voda, která bude z bazénu mizet trhlinami a netěsnostmi.

V takovém případě je vždy na místě ihned zareagovat, neboť v opačném případě na vás čeká jen a pouze zhoršování problému. V nejhorším případě může dojít k úplnému zničení bazénu a místo osvěžení a legrace zbydou majiteli jen oči pro pláč. Co dělat v případě, že nějakou netěsnost objevíte?

Bazény a trhliny v nich

Trhliny, díky, netěsnosti… ty se mohou týkat všech typů bazénů, těch z PVC folií, skořepinových, plastových i těch betonových. Ať již vám ale voda uniká z kteréhokoliv z nich, řešení existuje. Látání trhlin a netěsností pak nemusí být ani příliš složité. Stačí, když se obrátíte na skutečné profesionály, necháte si doporučit opravné prostředky, které fungují, a problém může být brzy minulostí.

Takové profesionály najdete určitě i na webu Chemie-bazen.cz, kde najdete kompletní sortiment potřeb a prostředků pro bezproblémové provozování bazénu i jeho opravy. Pokud jste identifikovali problém v podobě trhliny, zde naleznete jeho řešení.

Jak na opravy bazénů

To, jakým způsobem budeme bazén opravovat, záleží samozřejmě na jeho typu. Jiné prostředky budou potřeba pro opravu trhliny v nadzemním bazénu z PVC fólie, jiné u velkého betonového bazénu.

V tom prvním případě pomohou sady na opravy bazénových fólií, které obsahují záplatu a kvalitní lepidlo. Dnes je již standardem, že lepení může probíhat za vlhka nebo dokonce pod vodou. Je ale na místě upozornit, že lepení je vhodné pouze pro menší trhliny do 5 cm (vždy si jí proto před koupí opravné sady změřte). Opravdu velké trhliny je třeba opravit nikoliv lepením, ale navařením záplaty. U tenkých folií často nezbývá než vyměnit fólii celou.

U bazénů z tvrdších materiálů jako je skořepina, plast, keramika nebo dokonce beton, se kromě vzniku trhlin mechanickým poškozením také často stává, že netěsní prostor kolem světel, skimmeru, trysek apod. Ať tak či onak, s opravou pomůže produkt Fix a Leak, tedy koncentrát využitelný na opravu trhlin do velikosti 3 mm. Prostředek je využitelný prakticky pro všechny typy tvrdých bazénových povrchů a poskytuje skutečně kvalitní trvalou opravu jinak nepříjemných trhlin.