Neobvyklé využití tablet do myčky ušetří spoustu práce v domácnosti

Fotografie: Pixabay

Myčka je vynález, který mnohým z nás usnadnil spoustu práce. Jednoduše otevřete dveře, vložíte nádobí a speciální tabletu a spustíte program. Tablety do myčky ale můžeme využít i jinak.

Čistící tablety do myčky jsou speciální přípravky, které obsahují nejen potřebné bělidlo, ale také enzymy, které si dokáží poradit se zbytky jídla. Jsou zároveň velmi šetrné a při jejich použití nedojde k poškození povrchu našich talířů, ale ani skleniček. Zároveň dokáží udržet vysoké požadavky na hygienu a vyndané nádobí z myčky se díky použití tablet vždy leskne. Některé v sobě mají i speciální urychlovače a rozpouštěče, který celý proces mytí dokáží ještě popohnat. Jejich použití je díky těmto vlastnostem širší, než se na první pohled zdá.

Mějte je vždy po ruce, i když nemáte myčku

Tablet do myčky můžeme v naší kuchyni jednoduše využít i v případě, že nemáme myčku. Zní to sice velmi zvláštně ale výsledek nás zajisté překvapí. Rozpouští se ve většině případů při teplotě 55 stupňů Celsia. Na aktivaci enzymů, které si poradí se zbytky potravy, ale stačí teplota mnohem nižší. Díky této vlastnosti nám mohou skvěle pomoci v případě, že jsme při vaření nedávali pozor a došlo k tomu, že se nám připálil hrnec. To poznáme jednoduše, na jeho povrchu se objeví silná černá vrstva, se kterou si neumíme poradit.

Fotografie: Pexels

Ta nám totiž dokáže velmi znepříjemnit život. Často si ze zoufalství bereme na pomoc speciální drátěnou houbičku, to ale není vždy tím nejlepším řešením. Jejím použitím totiž může dojít k nevratnému poškození povrchu našeho hrnce a i když bude dnes působit čistě, zítra v něm oběd opět připálíme. A to proto, že jsem drátěnou houbičkou a použitím hrubé síly poškodili její povrch a ten již dále nebude plnit svoji funkci tak, jako když jsme hrnec zakoupili. Proto je mnohem jednodušším řešením sáhnout po tabletách do myčky.

Na první pohled neuvěřitelné, přesto účinné

Pokud se Vám tato situace v kuchyni přihodí, a nebojte se, je to běžné a stává se to všem, jednoduše sáhněte po tabletě do myčky. Stačí spálený hrnec nebo pánev naplnit vodou, vložit do ní tabletu a nechat 10 minut na sporáku. Jakmile voda přijde k varu, dojde k rozpuštění tablety a látky, které tableta obsahuje, si se spáleným povrchem hravě poradí.

Můžeme si ale i ohřát vodu v rychlovarné konvici a tu do hrnce s tabletou nalít. Možností je několik, výsledek bude vždy stejný. Budete mít doma pánev bez připálenin, která bude zářit čistotou. 

Fotografie: Pexels

I když se to zdá neuvěřitelné, tato metoda si dokáže poradit i s natolik odolnými povrchy, jako je například připálená rýže nebo brambory. Enzymy rozpouští i zbytky jídla, pánev nebo hrnec proto budou vypadat jako bychom si je právě donesli z obchodu.

Výhodou je, že nemusíme na čištění použít sílu a povrch našeho nádobí zůstane nepoškozen. Díky tomu také prodloužíme jeho životnost. To je důvod, proč si domů tablety do myčky zakoupit i v případě, že myčku nevlastníte. 

Zdroj: eHow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]