Spolehlivé způsoby, jak ze svého domova vypudit myši a další nezvané hosty

Fotografie: Depositphotos

Jakmile venkovní teploty klesají, hlodavci hledají útočiště, kde by se před zimou mohli ohřát. Pokud u vás narazí na snadný zdroj potravy, jen tak se jich nezbavíte.

Abyste svůj domov před těmito hlodavci ochránili, měli byste zkontrolovat veškeré otvory, jimiž by se dovnitř mohli dostat. Zkontrolujte dveře, jestli správně dovírají, připevněte sítě na výdechy ventilace, zadělejte veškeré díry a praskliny, které na stěnách, podlaze i stropu objevíte. Pokud se i přes toto opatření myši do vašeho obydlí dostanou, vyzkoušejte jeden z těchto tipů, jak se jich účinně zbavit.

Jak se účinně zbavit myší

Přestože je výskyt myší často neškodný, mohou vám likvidovat uložené zásoby, znehodnocovat materiál a ve výjimečných případech mohou přenášet různé nemoci. Pokud doma nemáte zvířecího mazlíčka, který by si s těmito nezvanými hosty poradil, vyzkoušejte jednu z těchto metod.

Past s lepidlem

Můžete na příhodné místo nastražit past s lepidlem, kterou pořídíte ve specializovaném obchodě. Jedná se o malou destičku potřenou trochou lepidla. Ve chvíli, kdy na ni myš vběhne, nemůže dál utéct a začne pískat. Vy myš můžete chytit a vypustit někde daleko od svého domova.

Amoniak neboli čpavek

Tento pronikavý zápach může myši vyděsit. Z amoniaku si ale můžete vyrobit i jed na tyto hlodavce. Stačí do dvou hromádek amoniaku přilít 200 ml vody a přidat 2 polévkové lžíce pracího prášku. Směs důkladně promíchejte a umístěte ji na místo vzdálené od malých dětí a domácích mazlíčků.

Pastička na myši

Dřevěnou past na myši, která se zaklapne, jakmile do ní myš vběhne, už viděl snad každý. Aby tato past fungovala, musíte ji umístit na místo, kde se hlodavci pravidelně vyskytují, a připevnit k ní dostatečně voňavou a lákavou návnadu, aby se myš do pasti pro svou kořist vydala.

Fotografie: Freepik

Elektrická past na myši

Jedná se o plastový box, který může být napájen ze sítě, nebo z tužkových baterií. Jakmile se uvnitř ocitne hlodavec, zařízení se sepne a myš dostane elektrický výboj. Tato krabička by mohla myši od případné návštěvy vašeho domova rychle odradit.

Zdroj: Goodhousekeeping