Neodymové magnety pro využití v průmyslu i v domácnosti

Magnety, které obyčejně pořídíte v papírnictví naleznou využití nejčastěji jako držáky na ledničku. Pro jejich malou sílu se na ně však nedá spolehnout při složitějších úkonech. Neodymové magnety jsou v současnosti nejsilnějšími magnety na trhu. I s malým magnetem tohoto typu vykouzlíte zázraky, jelikož unese i 1000 násobek své váhy.

Kde se vzal neodymový magnet?

Neodymové magnety se vyrábějí lisováním a spékáním slitin ze vzácných zemin. Jedná se o spékání velmi jemných rozemletých substancí, jelikož jejich přímé slévání není možné. Po magnetizaci jsou neodymové magnety několikrát silnější než klasické magnety, které najdeme běžně v domácnosti. Jejich značná síla umožňuje neodymové magnety vyrábět i v miniaturních verzích. I menší rozměry neodymového magnetu docílí silného účinku a využití. Neodymové magnety jsou sice tvrdé, ale rovněž poměrně křehké. Je přitom nutné myslet při manipulaci zmagnetizovaných výrobků v blízkosti jiných magnetických výrobků na jejich vlastnosti.

Originální využití neodymových magnetů

Pro značnou sílu neodymových magnetů naleznete jejich využití v průmyslu, kde jejich silná magnetická interakce našla využití v rotorech a statorech motorů, lineárních motorech, magnetických spojkách nebo brzdách. Hodit se Vám budou i v domácnosti, kde může silnější magnet posloužit jako skvělý pomocník. Neodymový magnet stačí nalepit silným lepidlem na stěnu a může tak posloužit jako skvělý držák na nářadí v dílně. V kuchyni vám zase poslouží jako magnetický držák na nože, který ušetří spoustu prostoru. I s miniaturním neodymovým magnetem můžete vytvořit všestranný držák na klíče nebo držák na menší sklenice a lahve v lednici. Použití dvou malých neodymových magnetů naproti sobě může zase posloužit jako zavírání na sáčky s potravinami nebo uzávěr na balíček s nedojedenými chipsy. Neodymové magnety a spousty dalších druhů magnetů seženete na ABC Magnet.