Nepodceňujte topení ve starém domě

V našich zeměpisných podmínkách je nutné počítat s tím, že topná sezona trvá více než půl roku. Určitě se tak nevyplácí tuto problematiku jakkoliv podceňovat ať již se jedná o jakoukoliv nemovitost určenou k bydlení. Vůbec nejsložitější situace je ve starých, zděných domech. Zde se totiž často setkáváme s obrovskými tepelnými úniky. Naštěstí však existuje několik postupů a doporučení, prostřednictvím kterých je možné docílit i v těchto interiérových prostorách požadovanou tepelnou pohodu i v době chladných a sychravých podzimních či zimních měsíců.

Zásadní vliv na výběr výkonu topného systému mají tepelné ztráty

Zůstanete-li věrni klasickým topným systémům v podobě kotlů ať již na tuhá paliva nebo plyn, mají zásadní slovo tepelné úniky. Ty je zapotřebí přesně vypočítat a v závislosti na nich zvolit kotel se správným výkonem. Je důležité zvážit množství proměnných, při stanovení výkonu kotle byste se měli poradit s odborníky. Své sehraje také fakt, zda hodláte prostřednictvím vytápění ohřívat i vodu.

Pokud byste se rozhodli pro modernější řešení, lze popřemýšlet o tepelných čerpadlech – jedná se o novodobé systémy, které se vyznačují sice vyšší prvotní investicí, zato však vysoce komfortním provozem. Při jakýchkoliv řešeních vám jsou k dispozici topenáři, kteří se postarají o kvalitně odvedenou práci i poradenství!

161116

Objem vody v rozvodu topení

Neméně důležitým parametrem je rovněž objem vody v rozvodech. Ten bude téměř přímoúměrně ovlivňovat rychlost a kvalitu vytápění. V současné době se již ustupuje od objemných radiátorů. Přednost dostávají menší trubky a otopné rozvody. Nejen, že prostřednictvím nich dochází k rychlejšímu a efektivnějšímu vytápění místností, ale rovněž působí více stylově.

Stále častější alternativou je také podlahové topení, které však u starších domů vyžaduje poměrně složitější stavební úpravy.

Zvažte pořízení oběhového čerpadla

Především pokud vytápíte větší prostory, respektive více místností, vyplatí se pro vyšší efektivitu a rychlost vytápění vzdálenějších míst, například místností ve vyšším poschodí, využít zabudování oběhového čerpadla. To zajistí rychlejší cirkulaci ohřáté vody i do vzdálenějších rozvodů.

Veškeré práce spojené s realizací topení a rozvodů svěřte odborníkům!

Ať již uvažujete o jakékoliv obměně stávajícího systému topení ve starších rodinných domech, určitě se vyplatí spolupráce s odborníky. Topenáři Brno představují skvělý tým profesionálů s bohatými zkušenostmi a technickým i materiálním zabezpečením. Chcete-li mít jistotu kvalitně odvedených prací se zárukou spokojenosti, určitě se na ně obraťte!


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*