Není divu, že vám baterie v telefonu vydrží jen půl dne. Většina Čechů dělá při nabíjení zásadní chybu

Fotografie: Freepik

Správné nabíjení mobilního telefonu je klíčové pro zachování dlouhověkosti baterie. Zjistěte, čeho se při nabíjení rozhodně vyvarovat.

V první řadě je důležité používat originální nabíjecí kabel a adaptér, neboť ty jsou přesně navrženy pro specifické požadavky vašeho zařízení. Pokud je to jenom trošku možné, vyhněte se nabíjení přes noc. Vystavili byste tak přístroj nežádoucímu dlouhodobému přepětí a baterie se může poškodit. A kdy dát mobil na nabíječku? Baterii byste měli nabíjet tehdy, když ukazuje kolem 20 %. Dobít ji nechte maximálně do 90 % a pak nabíječku odpojte, radí web DomekIOgrodek.

Proč se smartphone rychle vybíjí

Chytré mobilní telefony se ukázaly jako nepostradatelný nástroj dnešní doby. Již dávno neslouží jen k volání, anebo k posílání textových zpráv. Používají se k placení účtů, studenti na nich sledují výukové programy, najdete tam všechny jízdní řády, výluky hromadné dopravy či provoz na všech sledovaných silnicích. Chytrý telefon je tedy zdrojem okamžitých informací, a to kdykoliv a kdekoliv. Jako každý přístroj potřebuje mobilní telefon nějaký zdroj, aby mohl vůbec fungovat. Takže čím více ho používáte, tím častěji ho musíte nabíjet.

A tady je prostor na zásadní otázku: umíte svůj smartphone nabíjet správně, anebo si nevhodným dobíjením ničíte baterii? A proč se vám mobil zbytečně vybíjí? Rychlé vybíjení mobilního telefonu může být způsobeno několika faktory. Ponejvíce to způsobují aplikace, které běží na pozadí. Jde třeba o antivirové programy a VPN, ale i další aplikace. Vy je v danou chvíli nepoužíváte a mnohdy si ani neuvědomíte, že jsou spuštěné. Jsou tedy pěkně ve skrytu, a přitom požírají energii.

Většina Čechů zbytečně platí tisíce Kč navíc kvůli těmto skrytým žroutům elektřiny

Další vybíjení vám může způsobovat podsvícení telefonu. Čím je silnější, tím rychleji se baterka vybije. Důvodem k rychlému vybití je také vysoký jas displeje; ten může spotřebovávat značné množství energie, zejména u technologií jako AMOLED. Aplikace sledující polohu a zahlcení notifikacemi rovněž přispívají k rychlejšímu vybíjení baterie. Kromě toho, malware a další škodlivý software mohou neoprávněně využívat zdroje telefonu a způsobovat jeho rychlejší vybití, píše web AndroidAuthority.

Dobíjení baterie telefonu

Největší chybou je nechat vybít telefon na nulu a pak ho připojit k nabíječce na celou noc. Tímto způsobem se baterka rychleji vybíjí a současně se snižuje její trvanlivost. Pro zlepšení výdrže baterie je doporučeno nastavit jas displeje na automatické řízení nebo ho ručně snížit, omezit počet aplikací běžících na pozadí, pravidelně kontrolovat a aktualizovat baterii. A také monitorovat aplikace, které používají GPS a notifikace.

Správným nabíjením prodloužíte baterii životnost
Fotografie: Pixabay

Dále byste neměli mobil vystavovat extrémním teplotám během nabíjení. Spíš ho uchovávejte v chladnějším prostředí, aby se baterie nepřehřívala. Na BydlímeÚtulně jsme pro vás také napsali o tom, které přístroje v domácnosti spotřebovávají nejvíce energie, a to i když jsou vypnuté.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*