Nevšední využití citronu v domácnosti překvapí i zkušené hospodyně

Fotografie: Freepik

Víte, proč si lidé nechávají citron na nočním stolku? Existuje hned několik překvapivých důvodů. Zkuste to a budete pozitivně překvapení.

Že jsou citrony přínosné pro naše zdraví jistě víte. Stojí za to vědět, že jejich vůně sama o sobě má pozitivní vliv na naše tělo. Osvěžuje, uvolňuje a podporuje koncentraci. Navíc pomáhá snižovat stres a úzkost. Kromě toho jde o velmi příjemnou vůni. Neváhejte proto a rozkrájejte jeden citron na plátky a položte je na talířku vedle postele.

Osvěžíte si vzduch v ložnici

Nakrájený citron je přirozený, levný a zcela bezpečný způsob, jak osvěžit vzduch a příjemně provonět místnost. Neváhejte, a pokud máte doma citron, vyzkoušejte tuto aromaterapii. Vdechování vůně citronu může zmírňovat dýchací problémy a snížit nevolnost. Stále to však není všechno. Věděli jste, že citron vás může zbavit komárů nebo mravenců, kteří se mohou s teplejšími dny začít objevovat v našich domovech?

Fotografie: Freepik

Použití citronu však nekončí tím, že z něj uděláte osvěžovač vzduchu. Ideální je například také pro čištění. Jde o velmi účinný a levný čisticí prostředek. Navíc je přírodní. Citronová voda je ideální pro čištění skleněných povrchů. Stačí zředit čtyři lžíce citronové šťávy na litr vody. Vaše zrcadla i okna budou díky této směsi lesklá a bez pruhů. Citron můžete použít i na usazeniny od kávy nebo čaje na hrnkách, sklenicích nebo pracovních deskách.

Citronová kůra je vhodná do myčky

Spousta lidí doporučuje využít citronovou kůru do myčky. Pomůže vám zbavit se nepříjemného zápachu. Citronová kůra v myčce vám pomůže nejen se zápachem, ale i s usazeninami na sklenicích nebo příborech. Citron je antibakteriální a má protiplísňové vlastnosti. Přirozeně tak pomůže dezinfikovat zařízení a nádobí. Pamatujte tedy, že vymačkaný citron nepatří do koše, ale do myčky.

Fotografie: Freepik

Mimo zmiňované věci vám pomůže citron také vybělit prádlo nebo vyčistit mikrovlnou troubu. Skvěle také zatočí s vodním kamenem nejen v rychlovarné konvici. Pokud citronovou šťávou smíchanou s vodou umyjete ovoce, bude se vám krásně lesknout. Využití citronu je tedy v domácnosti opravdu všestranné. Na co citron doma používáte vy?

Zdroj: BobVila