Perfektní způsob, jak zabavit domácího mazlíčka, když je sám doma. Už žádné obavy o to, co asi tak dělá

Fotografie: Depositphotos

Když je třeba nechat mazlíčka doma samotného, je mu smutno. Proto je důležité ho nějak po dobu jeho samoty zabavit.

Jakmile začnete trávit čas mimo domov, je třeba sebe i svého mazlíčka přizpůsobit nové rutině. Poslední věcí, o kterou se chcete v práci starat, je to, že se vaši mazlíčci sami doma nudí. Proto je bezpodmínečně nutné, abyste je jakýmkoliv způsobem zabavili, zatímco budete pryč. Základní pravidla pro ponechání domácího mazlíčka doma jistě znáte. Dejte mu dostatek jídla a vody, před odjezdem si s ním pohrajte a posbírejte všechny předměty, kterými by si mohl ublížit.

Vytvořte mazlíčkům bezpečný prostor

Prvním pravidlem je nechat svého psa nebo kočku v oblasti domu, kde se cítí pohodlně, bezpečně a šťastně a kde se nedostane do styku s něčím nebezpečným. Pro psy zvažte vymezení části domu, jako je například obývací pokoj, kde mají všechny své oblíbené hračky a příjemný pelíšek pro odpočinek. Pro kočičky můžete udělat místo na parapetu nebo připravit pelíšek, do kterého se mohou zachumlat.

Hračky mazlíčka lze ještě vylepšit, aby měl o důvod víc si s nimi hrát, a tak se zabavit. Existuje důvod, proč jsou plnitelné hračky zlatým standardem pro zaneprázdnění domácích mazlíčků. Pro psy naplňte dutou gumovou hračku arašídovým máslem nebo jinou oblíbenou náplní a zmrazte ji přes noc. Pejsek stráví mnoho času olizováním dobroty uvnitř. Pro kočky vezměte něco podobného a naplňte hračku oblíbenými pamlsky.

Připravte jim hry, které posilují mozek

Hračky na dávkování pamlsků a puzzle odměňují vašeho psího nebo kočičího miláčka za dokončení výzvy a udržují ho mentálně stimulovaného. Tyto hračky pomáhají zahnat nudu a využívají jejich přirozené instinkty lovit a shánět potravu. Vyzkoušejte zábavnou vratkou hračku nebo speciální puzzle pro psy a bludiště s pamlsky nebo skrytou krabici na hračky pro kočky. Než odejdete do práce, nechte nějaké lákavé kočičí hračky za zavřenými dveřmi a vyndejte je až těsně před odchodem. Budou nadšené.

Fotografie: Pixabay

Pokud váš pes nebo vaše kočička miluje pronásledování všeho, co se jen mihne, vyzkoušejte automatické hračky, které skáčou, vrtí se nebo se kutálí. Najděte pro svou kočku takovou, jež se zapíná a vypíná v náhodných časech – bude tak mít něco k lovu nebo k pronásledování, když nebudete poblíž. Pro psy vyzkoušejte elektronickou hračku, kterou lze spárovat s aplikací pro chytré telefony, abyste se mohli bavit ovládáním pohybů na dálku.

Zdroj: TheDodo

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]