Nově postavený statek vypadá, jako by zde stál už po staletí

Mít statek, je vždy spojeno s určitým kouzlem. Ne vždy se ale vyplatí investovat do existujícího. Lepší volbou je nechat si ho postavit. Tak, jako se k tomu rozhodli Christopher Vazquez a Rick Davis. Koupit původní statek by bylo spojeno s mnoha investicemi a nikdy by už nešlo o dokonalý dům. Proto bylo lepší nechat si postavit úplně nový, ale ve stylu, který byl pro tyto domy typický.

Návrat do minulosti

Nechat si postavit statek znamená jediné – mít kvalitní, po technické stránce dokonalou a funkční nemovitost, která dokáže člověka vzít do minulosti, do přelomu devatenáctého a dvacátého století, kdy byly takové domovy zcela typické. A při pohledu na jejich design jim nelze upřít to, že měly a nyní stále mají své určité a unikátní kouzlo.

Povedený design

Majitelé toužili po tom, aby jejich statek připomínal domovy, které byly typické v Nové Anglii v období kolem 16 století. A to se architektům povedlo do posledního detailu. I když jde o dům nový, jeho vnější design může navozovat dojem, že tu stojí i stovky let. Přilehlá zeleň celý efekt jenom dotváří.

Zajímavá kuchyně

Co jistě zaujme na první pohled, to je několik moderních spotřebičů. Bez nich by to prostě nešlo. Zbytek ale už skutečně připomíná venkovský statek. A máme na mysli třeba dlažbu na zemi, dokonale vypadající dřevěný stůl, nebo charakteristické skříňky v bílé barvě. To vše navozuje pocity, že jste se skutečně ocitli v minulosti.

Stylový obývák

Unikátní má tento statek také obývací pokoj. Jak proto, že je v něm použit zajímavá nábytek, tak hlavně pro část stěny s krbem. Právě zde zaujme použití kamenů, které nejenom odkazují na minulost toho, jak se dříve nemovitosti stavěli, ale jsou skvělým estetickým prvkem.

Prostorná jídelna

Zaujme také prostorná jídelna statku, které jasně dominuje masivní stůl s řadou židlí. Celkem se zde může pohodlně najíst až 8 lidí. Zajímavostí jídelny je také mnoho zeleně, ale i výrazný kovový lustr, který se tyčí nad stolem.

Nechybí řada unikátních věcí

Tento moderně postavený statek však nabídne i celou řadu unikátů, jako třeba stylové schodiště, které jasně naznačuje, že obytná plocha je díky patru podstatně větší. V horní části se nacházejí ložnice, kde nechybí jak stylové masivní a velké postele, tak třeba i poměrně netradiční výzdoba založené na použití mnoha obrazů. Stačí se po tomto domě několikrát projít a budete si myslet, že jste se skutečně ocitli v minulosti.

Fotografie: Helen Norman