Elegantní rustikální chalupa z roku 1949 s kamenným interiérem okouzlí na první pohled

Chalupa, nebo chcete-li dům na okraji jezera Memphremagog na hranicích USA a Kanady byl postaven už v polovině minulého století. I když je sedmdesát let starý, věk mu na jeho atraktivitě nijak neubírá. Ba právě naopak. Když se podíváte na krásné fotografie této staré rustikální stavby, máte okamžitě jasno: v tomhle domě by chtěl bydlet každý!

Kombinace přírodního kamene a lakovaného dřeva

Velká chalupa si na první pohled zachovává ráz starých kanadských domů z této doby. Dvě rozlehlá křídla domu spojená elegantním průčelím a dvěma verandami, jsou architektonickou klasikou, která je v tomto případě zvnějšku vyvedená v krásném kamenném obložení.

Vchodová terasa je místo, kde je radost trávit volný čas. Zastřešení je součástí střechy domu, takže je dost pevné na to, aby sem nezatekla ani kapka deště. Přesto ale díky volným bočnicím skýtá dostatek volného prostoru a čerstvého vzduchu. Majitelé nemovitosti zde perfektně propojili proutěnou sedací soupravu s vhodným čalouněním a fasádou z přírodního kamene.

Druhá veranda je zasklená okny. Těch má tento dům ostatně velmi mnoho. Celá budova je vybavena 40 okny, z nichž všechna byla vyměněna za nová v roce 2006, podobně jako i zbytek domu.

Moderní vybavení spolu s rustikálním vzhledem

Interiér zachovává rustikální venkovskou atmosféru a nijak tomu nebrání ani supermoderní vybavení kuchyně i dalších částí bytu. Kuchyni tvoří prostorná linka s dřezem, myčkou na nádobí, prostornou nerezovou lednicí i moderním indukčním sporákem. Přirozeně na ni navazuje také jídelna s vybavením v příjemném retro stylu, který se sem velmi dobře hodí.

Všechny místnosti jsou propojené chodbou, s níž jsou spojeny oku lahodícími klenutými průchody, které jsou zevnitř obložené dřevem a jejichž součástí jsou i ozdobné výklenky s policemi na dekorační předměty, které dodávají prostoru útulnou atmosféru.

Součástí interiéru je i prostor druhé jídelny, která je o poznání luxusnější. Nábytek je vyveden z vyřezávaného a lakovaného masivu, secesními doplňky. Ze stropu visí křišťálový šestiramenný lustr a jedna ze stěn je proměněna na velkou vestavěnou knihovnu. Tato místnost ve vintage stylu je jako dělaná na přijímání návštěv i na příjemně strávené odpoledne nad knihou a hrnkem dobrého čaje.

Tři ložnice i moderní obývák s prostornou televizí

Celý dům má tři ložnice, jeden obývací pokoj a už zmíněné dvě jídelny. Veškeré místnosti jsou zařízené v historicky vyhlížejícím vintage stylu s ozdobnými lustry a masivním starobylým nábytkem. Nechybí tu ale ani výdobytky moderní civilizace, jako je televize s velkou úhlopříčkou či připojení na internet. K dispozici je také dosud nezařízené podkroví a suterén, které zatím pouze čeká na nápad, který těmto prostorám vdechne nový život.

Fotografie: Sacha De Santis / Remax Quebec

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]