Nový povrch? Ne, jen ošetřený Super odstraňovačem vodního kamene!

Vodní kámen je zrádný. A nebezpečný. Nejenom pračku, myčku, rychlovarnou konvici a další spotřebiče, ale třeba i vodovodní baterie, sprchové hlavice a sanitární keramiku dokáže naprosto vyřadit z provozu. Zkrátka definitivně zničit. Jak tomu zabránit? Dozvíte se z následujícího článku.

Vodní kamen se usazuje prakticky na všech místech, která přicházejí do styku s tvrdou vodou. Ušetřeny nejsou vodovodní baterie, kohoutky, umyvadla ani vany.

Také bojujete s vodním kamenem?

Boj s vodním kamenem rozhodně má smysl. V podstatě stejný jako boj se zubním kamenem, který nás pro změnu může připravit o zuby. Proto dentální hygienistky doporučují důkladné čistění zubů a minimálně jednou za půl roku návštěvu v ordinaci. Na vodní kámen v kuchyních a koupelnách platí to samé. Zbaví vás ho jedině pečlivá, avšak zároveň šetrná očista.

Babské rady

Vodního kamene se zbavujeme různými způsoby. Pračku vám ochrání speciální změkčovač vody, ať již v prášku či ve formě kapslí. Na rychlovarné konvice zase dobře zabírá ocet. Zalijte jím dno, zbytek dolijte vodou, nechte projít varem a zcela vychladnout. Abyste se zbavili kyselosti, bude třeba konvici ještě jednou naplnit tentokrát čistou vodou a znovu nechat projít varem.

Nanotechnologií proti vodnímu kameni

A jak na očistu povrchů? Na ty doporučujeme vytasit nanotechnologii, která se obzvláště při boji s vodním kamenem ukazuje jako nesmírně účinná. Konkrétně přípravek s názvem Super odstraňovač vodního kamene od renomované společnosti Nano concept.

Čistí, obnovuje a regeneruje

Tento nano super odstraňovač, který byl původně vyvinut pro profesionální využití, vodního kamene v první řadě zbaví všechny povrchy včetně keramiky, nerezu, chromu, hliníku a skla. Snadno a rychle. Vodní kámen z nich však nejenom odstraní, ale ošetřený povrch zároveň vyčistí, obnoví a zregeneruje. Vše po jediné aplikaci, po níž ho jinými slovy nepoznáte. Bude vypadat, a to nepřeháníme, jako nový.

Toalety, umyvadla, baterie i dřezy

Co vše můžeme odstraňovačem vodního kamene vyčistit? Prakticky všechny povrchy vaší domácnosti vyjma těch z eloxovaného hliníku. Dlažbu, toalety, umyvadla, vodovodní baterie, dřezy i doplňky z chromu. Glazované plochy, obklady i zástěny. Keramické, skleněné i plastové. To vše můžete mít jako nové. Zářivé a čisté. A bez stopy po vodním kameni!

Princip fungování

Dovolte nám krátkou lekci z chemie. Za skvělé účinky super odstraňovače vodního kamene značky nano concept mohou silné tenzidy a kyseliny, respektive jejich vysoká koncentrace. Přitom se jedná po všech stránkách o bezpečnou látku oproštěnou od nebezpečných kyselin (solná, dusičná i mravenčí), která neškodí zdraví ani gumovému těsnění. Pokud navíc povrch poté ošetříte základní nano ochranou, bude i dlouhodobý!

Nano versus klasický odstraňovač vodního kamene

Tímto ovšem výčet předností superodstraňovače vodního kamene nekončí. Pojďme si však jeho účinky srovnat s účinky běžných konvenčních odstraňovačů vodního kamene. Ty v první řadě například bývají tzv. jednoúčelové. Ten, který vás zbaví vodního kamene na keramice, už nemůžete použít na kovovou baterii.

Precizní a šetrná očista zároveň

Respektive můžete, ale bude to poprvé a naposled. Zničíte ji totiž. To u nano superostraňovače nehrozí. Již jsme se zmínili, že jej můžete použít téměř na všechny povrchy. Ty díky vysoké koncentraci účinných a přitom šetrných látek navíc vyčistí opravdu precizně. Včetně těch gumových, které konvenční odstraňovače opět nenávratně poškodí.

Toužíte-li zkrátka po čisté domácnosti, nano prostředky jsou jednoznačně správnou volbou.